додому Бердичів 10 травня в історії міста Бердичів

10 травня в історії міста Бердичів

50
0

2003 р. — в місті Ашдод (Ізраїль) на березі Середземного моря відбулась зустріч ветеранів машинобудівного заводу “Прогрес”, які на цей час проживають в Ізраїлі. Організатор зустрічі – Яків Семенович Болтак, колишній начальник механоскладального цеху. На зустріч прибуло більш як 100 чоловік, серед них Яків Бломберг, Леонід Кузнєцов, Мая Ресман, Гарик Бунчик, Олена Каплун, Альберт Винопал та багато інших бердичівлян, що віддали рідному заводу десятки років свого життя.

1926 р. — у щойно створений в приміщеннях кармелітського монастиря історичний музей від мешканця Бердичева Є. Рудмана надійшло 64-и примірники різних рукописів ХVІІІ-ХІХ ст. польською та російською мовами, та ще декілька друкованих документів.

1922 р. — у будинку по вулиці Семенівській (нині ця вулиця носить ім’я Героя Радянського Союзу Григорія Івановича Шелушкова) розміщується транспортна початкова школа №17. Згодом цей навчальний заклад буде реорганізовано у середню школу №10, відому сьогодні як Бердичівська експериментальна загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10.