додому Бердичів 10 січня в історії міста Бердичева

10 січня в історії міста Бердичева

75
0

1944 – У Бердичеві московські окупанти проводять роботи з відновлення стратегічних об’єктів господарства, пошкоджених під час німецької окупації. Правда, відновили роботу лише одного генератора (до війни діяло два турбогенератори потужністю по 3 тис. кВт. кожен), електроенергію подали для потреб госпіталю, хлібозаводу, інших важливих об’єктів міста.

Із Бердичева вирушив потяг на Житомир.

Відновила роботу і нафтобаза, яка знаходилась поруч із залізницею. Наказом виконуючого обов’язки начальника Житомирського обласного управління Головнафтопостачання Е.І. Шпільмана директором нафтобази призначили Василя Юхимовича Гаврилюка, який із 1931 року працював бухгалтером нафтобази (він працював бухгалтером і під час окупації 1941-1944 рр.). Йому поставили завдання розгорнути роботи з відбудовування резервуарів і трубопроводів для приймання та відпуску нафтопродуктів.

1944 – Цей день став останнім днем перебування німецьких військ на території Бердичівського району – підрозділи Радянської Армії після впертих боїв окупували село Буряки,

1992 – Цього дня в Україні розпочалась грошова реформа – взамін радянських карбованців уведено в грошовий обіг купоно-карбованці багаторазового використання. Таким чином, Україна стала першою з країн колишнього СРСР, яка стала будувати власну грошову систему, здатну забезпечувати емісію і регулювання обороту національних грошей.

Передбачалося, що купоно-карбованець буде запроваджуватись в обігу поступово, заміняючи в обороті рубль, що забезпечить його достатню стабільність. Але з перших же днів введення в обіг у Бердичеві неофіційний курс обміну по відношенню до карбованців колишнього Радянського Союзу стрімко зріс до співвідношення 1:10, хоча офіційний курс було встановлено на рівні 1:1.

2009 – 55-річний житель села Скаківка Бердичівського району Віктор Мартинюк був занесений до Книги рекордів України: впродовж двох років він схуд на 130 кг. Якщо на початку його вага становила 208 кг, то наприкінці процесу – 78 кг.

Допомогу у схудненні Віктору Мартинюку надав київський лікар-психотерапевт Володимир Миркін. Він розробив спеціальну дієту та проводив спостереження за пацієнтом.