додому Бердичів 10 листопада в історії міста Бердичева

10 листопада в історії міста Бердичева

101
0

2009 р. — в рамках відзначення Дня вшанування пенсіонерів та ветеранів органів внутрішніх справ (свято встановлене наказом МВС України) на стіні будинку міського відділу внутрішніх справ по вулиці Героїв України, урочисто відкрито меморіальну дошку, присвячену працівникам органів внутрішніх справ.

1998 р. — у зв’язку зі скрутним економічним становищем та неможливістю подальшого утримання бердичівський шкірзавод передає свій дитячий садок №4 “Берегиня”, що розташований по вулиці Жовтневій, 11, на баланс міської громади – у розпорядження міським відділом освіти.

1940 р. — у Бердичеві зафіксовано землетрус силою п’ять балів, епіцентр якого знаходився у східній частині Карпатських гір (район Вранча, Румунія). Потужність землетрусу була досить значною і відчувалась на великій території СРСР. Так, у Молдавії зафіксували поштовхи силою у сім балів.

1854 р. — цього дня бердичівський міський землемір запропонував новий, другий за ліком проект гербу міста Бердичева. Це було зумовлено тим, що у 1853 році згідно указу Сенату Російської Імперії на головних уборах поліції необхідно було розміщувати повітові герби. Згідно проекту міського землеміра на гербовому щиті було об’єднано кадуцей, ріг достатку, коня та козака зі списом. “При составлении герба приняты в основание местные и общие о городе известия, как-от: отличие Бердичева от прочих городов, известного большою внутреннею и заграничною торговлею, которая и обозначена в гербе Меркуриевым жезлом и скачущей (бегущей) лошадью, изобилие местных плодов в городе, обозначенное рогом изобилия, и господствование над Бердичевом гетмана Палия – изображенное казаком, держащим в руке копье”. Нажаль, цей проект гербу Бердичева не був реалізований.

1630 р. — єпископ Київський Богуслав Бокса Радошевський у містечку Чуднів затвердив рішення воєводи і генерального старости київського краю Януша Тишкевича, згідно якого Тишкевич передає заснований ним у Бердичеві замок та земельну ділянку під костел та монастир Кармелітів Босих. На утримання монастиря та його ченців Януш Тишкевич одписав також село Скраглівку та прибуток від своїх маєтків у сумі 1800 злотих щорічно.

http://my.berdychiv.in.ua/