додому Бердичів 1 червня в історії міста Бердичів

1 червня в історії міста Бердичів

64
0

2008 р. — цього дня згідно рішенням Бердичівської міської ради №408 від 06.03.2008 р. припинив своє існування міжшкільний навчально-виробничий комбінат, що знаходився в будівлі по вулиці Красіна, 20. Комбінат відкрив свої двері для учнів міста у 1976 році і розмістився в приміщеннях колишньої восьмирічної школи №13. Комбінат став першим навчальним закладом такого типу в Житомирській області, де учні опановували основи семи професій. Та в нових ринковим умовах незалежної України потреба в навчально-виробничому комбінаті поступово відпала – у місті діє чотири різнопрофільних професійно-технічних заклади, які забезпечують безкоштовну профорієнтаційну та професійну підготовку випускників школи ІІ та ІІІ ступенів, та три автошколи.
1995 р. — тиражем у 1000 екземплярів вийшов перший номер вже самостійної газети “Mozaika Berdyczowska” (до цього вона виходила як додаток до міськрайонної газети “Земля Бердичівська”). У зверненні “До читачів” редактор газети, голова Бердичівського осередку Спілки поляків України Фелікс Пашківський так визначив головні завдання газети: “Хочемо писати про Бердичів і район, про поляків, що тут живуть. Багато місця присвятимо проблемам освіти та духовного життя поляків на Україні”. Цього напряму вже з іншим головним редактором газети Ларисою Вермінською видання чітко дотримується і нині.
1962 р. — цього дня вийшов перший номер багатотиражної газети шкірзаводу ім. Ілліча, яка отримала назву “Іллічівець”. Газета створена на громадських засадах, виходить двічі на місяць тиражем у 1000 екземплярів. До складу редакції входять голова правління заводського клубу т. Махонін, працівник відділу технічної інформації т. Борко, інженер т. Шайкевич та інші. У першому номері газети вміщено виступ начальника дубильного цеху т. Ольшанецького, в якому говориться про те, як колектив цеху бореться за почесне звання комуністичного. Надруковано також інформацію про життя шкірзаводівців та інше.