додому Бердичів 1 лютого в історії міста Бердичева

1 лютого в історії міста Бердичева

76
0

1994 – Враховуючи скрутне економічне становище та неможливість подальшого утримання бердичівський машинобудівний завод “Прогрес” цього дня передав власний дитячий садок-ясла №15 “Ромашка”, що знаходився по вул. Карла Лібкнехта, 10 (нині вулиця Європейська) на баланс міської громади – у розпорядження міським відділом освіти.

1995 – У 1993 році Мiнiстерство зв’язку України прийняло радикальне рiшення про розподiл системи зв’язку країни на двi пiдгалузi — пошту та електрозв’язок — i створення на базi державних пiдприємств зв’язку двох об’єднань: Українського об’єднання поштового зв’язку “Укрпошта” і Українського об’єднання електрозв’язку “Укртелеком”.

Цього дня відбулась фактичне утворення цих структур. Так, зокрема, у Бердичеві на базі Бердичівського районного вузла зв’язку створено дві самостійні організації: районний вузол електрозв’язку (РВЕЗ “Бердичіврайтелеком”, що надавав послуги радіомовлення, телефонного та телеграфного зв’язку), та районний вузол поштового зв’язку, до складу якого відійшли 40 поштових відділень (з яких 10 знаходилось у місті), відділення “Союздрук”, магазин, 17 кіосків та дільниця обробки і сортування поштової кореспонденції.

Районний вузол поштового зв’язку (згодом – цех поштового зв’язку) у подальшому залишився державним підприємством. А районний вузол електрозв’язку “Бердичіврайтелеком” увійшов до складу Житомирської філії Відкритого акціонерного товариства “Укртелеком”. У 2011 році Фонд Держмайна України провів процедуру приватизації цього підприємства зв’язку, відомого нині як ПАТ “Укртелеком”.

2008 – На базі розформованого підрозділу військової частини А1065, що дислокувалось на території Бердичева по вулиці Володарського (т.зв. медичне депо), створено нову військову частину – 149-й Центр формування та зберігання медичної техніки і майна. Відтепер перший день лютого місяця – офіційний день народження військової частини з умовним найменуванням А0503.

Основним завданням Центру формування та зберігання медичної техніки і майна було обслуговування 8-го армійського корпусу Збройних Сил України. У мирний час Центр слугував базою накопичення та зберігання медичного майна – медикаментів, обладнання. Крім Бердичева подібні центри існували лише у Хмельницькому, Запоріжжі та Білій Церкві.

2009 – По вулиці Данилівська 17, у перебудованому приміщенні відкрився будівельний супермаркет “СтандартЪ”. На двох поверхах супермаркету представлено широкий асортимент будівельних та сантехнічних матеріалів на будь-який смак.

Сама будівля, яку займає супермаркет, була побудована у 1970 році, тут знаходився взуттєвий цех міського комбінату побутового обслуговування.

Головна