додому Бердичів Бізнес 1 листопада в історії міста Бердичева

1 листопада в історії міста Бердичева

95
0

1765 – Цього дня в Бердичеві, починаючи з 1765 року, щорічно розпочинався Дем’янівський ярмарок, який тривав три тижні.

Дем’янівський ярмарок був одним з найбільших бердичівських ярмарків, серед яких були також літні Онуфріївський (починався 12 червня) і Успенський (15 серпня), що тривали по 6 тижнів; Йорданський (8 січня) і Похвальний (23 березня). Сучасники порівнювали бердичівські ярмарки з дрезденськими, річний прибуток яких становив понад 20 млн. Сюди приїздили купці з Російської імперії, Австрії, Німеччини, Туреччини та інших країн. Торгували зерном, льоном, вовною, шкірами, виробами з дерева, посудом, смолою, дьогтем, рибою, цукром, полотном, сукном, шовком, галантереєю, плугами, косами та іншими виробами із заліза, ювелірними прикрасами. З імпортних товарів мали попит кава, тютюн, цитрусові, горіхи, прянощі, столітні вина тощо.

Особливо славилися ярмарки кіньми. Під час ярмарків табуни коней, рогатої худоби, овець займали території навколо міста і на площі біля Свято-Троїцької церкви. На ярмарки приганяли близько 15-ти тисяч голів рогатої худоби і близько 15-ти тисяч степових коней, не рахуючи табунних.

1988 – З цього дня у Бердичеві введено цілодобовий режим роботи ліфтів у багатоповерхівках. До цього ліфти працювали лише у денний час, що привносило певні незручності жителям багатоповерхівок.

1988 – У Києві відбулась Всесоюзна виставка квітів, на якій серед інших представлено експонат бердичівського Зеленого господарства (виконроб Марія Мончинська).

Працівники підприємства запропонували гостям виставки композицію під назвою “Глобус”, створену з живих квітів: кожен материк, кожне море, океан, тощо – все складалося з різних видів квітів (алератума, алісума, чорнобривців тощо), а довершували композицію два голуби миру. Вся споруда оберталася навколо власної осі, що справило неабияке враження на членів журі.

Композиція бердичівлян отримала призове місце, а працівники Зеленого господарства – заслужену нагороду.

1999 – У місцевому підрозділі Укртелекому завершено монтаж необхідного обладнання та розпочато надання послуг з доступу до мережі Інтернет для жителів Бердичева. Укртелеком надавав як комутований доступ (по існуючим телефонним лініям), так і доступ по виділеним лініям зв’язку. Для цього використовувались 2 модеми доступу до сервера за серійним номером –061 та аналоговий канал через модем на сервер Житомирської дирекції ВАТ “Укртелеком” зі швидкістю 33,6 кБ/с.

Укртелеком став другим за ліком провайдером у місті, хто розпочав надання послуг із доступу до мережі Інтернет.

1999 – У Бердичеві послуги з надання доступу до мережі Інтернет розпочало надавати ТОВ “Вебсервіс”, яке стало першим приватним місцевим провайдером цих послуг. Для зв’язку зі світом провайдером за допомогою житомирської фірми ISP “Імпульс” було організовано радіоканал зі швидкістю 2 Мб/с, довжина якого становила 38 км.

2002 – У Бердичеві розпочав свою діяльність перший будинок сімейного типу, який отримав назву “Веселка”. Батьки-опікуни Анатолій та Людмила Колодзінські виховували тут п’ятьох прийомних дітей. Будинок для них придбала церква “Новий час” (пастор Леонід Жучков), а кошти на утримання дітей виділялись із міського бюджету.