додому Бердичів 1 квітня – початок нересту: встановлення весняно-літньої заборони на лов риби

1 квітня – початок нересту: встановлення весняно-літньої заборони на лов риби

48
0

Управлінням Державного агентства рибного господарства у Житомирській області видано Наказ № 15 «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Житомирської області у 2019 році», про це інформує Житомирська міська рада.

Відповідно до наказу забороняється вилов водних біоресурсів у такі строки:
– на річках та їх притоках: з 01 квітня до 20 травня;
– на водосховищах та ставках: з 01 квітня до 10 червня;
– у новостворених водних об’єктах, а також у придатковій системі річок та інших водних об’єктів: з 01 квітня до 30 червня.

Наказ забороняє вилов раків у водоймах, що підконтрольні Управлінню Державного агентства рибного господарства у Житомирській області з 01 квітня до 20 червня та з 15 липня до 05 вересня (під час виношування ікри, личинок, а також першої і другої линьок).

Забороняється  у вказані терміни пересування будь-яких плавзасобів, що належать фізичним та юридичним особам, за винятком суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах області. Крім цього, забороняється у нерестовий період на акваторії водосховищ і річках проводити гідромеханізовані, днопоглиблювальні, вибухові та інші роботи, під забороною і добування будівельних матеріалів.

Забороняється суб’єктам господарювання всіх форм власності, в тому числі, суб’єктам енергетики різкі коливання рівня води у рибогосподарських водних об’єктах. Рівень води у рибогосподарських водних об’єктах має бути достатнім для забезпечення природного відтворення та життєдіяльності гідробіонтів.

На період весняно-літньої заборони дозволяється любительський і спортивний лов риби з берега в межах населених пунктів, розташованих на берегах водойм і річок та за межами місць нересту однією поплавковою або донною вудками з одним гачком і спінінгом.

Кожен рибалка повинен заздалегідь ознайомитися з Правилами спортивного і любительського рибальства, щоб випадково не стати порушником, адже порушення, зазначених вище, заборон карається (як накладенням штрафів, так і притягненням до адміністративної відповідальності).