додому Бердичів 1 березня в історії Бердичева

1 березня в історії Бердичева

121
0

1942 р. – євреїв, які ще залишились живими в Бердичеві після проведених масових розстрілів, перевели з гетто на Ятках на Лису гору. Їх зібрали у бараці №1 табору СД (служби безпеки) – на території колишніх казарм 14-го кавалерійського полку Червоної Армії. Тут фашисти для євреїв організували нове гетто. Через декілька місяців – у середині липня – біля 700 єврейських дівчат та підлітків разом з 230 євреями-майстрами розстріляє німецька лагерна охорона за участі місцевих поліцаїв.

1997 р. – у місті з’явилась нова газета під назвою “Інфо-Сервіс” – тижневик, що висвітлює життя міста. Засновник та видавець газети – мале підприємство “НВС “Тетронік”, головним редактором стає Ігор Козіч. Згодом газету видає ПП “Емануіл”, головним редактором тижневика стане Михайло Городок. Газета проіснувала на ринку ЗМІ Бердичева до початку першого десятиліття 2000 років.

2008 р. – по вулиці Карла Маркса, 7, у двоповерховій будівлі, спорудженій на місці довгобуду радянських часів, відкрито продуктовий супермаркет “Колібріс”. Магазин входить до складу мережі українських супермаркетів, які торгують продуктами харчування. Другий поверх будівлі займає магазин торгової мережі “Тритон”, що спеціалізується на продажу побутової техніки та електроніки.

2001 р. – В Бердичеві на території колишньої військової частини по вулиці Білопільській піротехніки УМНС в Житомирській області провели вибухові роботи по руйнуванню аварійної водонапірної башти, щоб не допустити виникнення надзвичайної ситуації в результаті неконтрольованого падіння башти. Ще у січні цього року міська влада прийняла рішення про знесення аварійної вежі, адже вона заважатиме будівництву сучасного м’ясопереробного заводу “Інкофуд-Україна”. Його перший камінь заклали минулої осені, а нещодавно Кабмін дозволив продати землю іноземному інвестору.
Башта була побудована до 1936-го року, її висота становила 27 метрів, діаметр – близько семи, а товщина стін — майже метр. Свого часу вона слугувала для подачі води, пережила Велику Вітчизняну війну, хоча й зазнавала неодноразових обстрілів. А останнім часом, після того, як військові полишили цю територію, до вежі стали підбиратися мисливці за металом і цеглою.
Споруду увінчує подвійний бетонний купол, саме він став перепоною механічному руйнуванню башти. Тож піротехніки вирішили її підірвати. Усі необхідні процедури виконувалися за рахунок інвестора.
По периметру башти піротехніки зробили 15 отворів, аби закласти в них вибухівку. Вона мала ослабити споруду, розповіли фахівці, а земне тяжіння — доробити решту справи. Для підриву знадобилося 6 кг тротилу.
Башта виявилася досить міцною: попри повну руйнацію цегляної основи і зовнішнього куполу, внутрішній шар бетону витримав підрив. Присутні на операції фахівці з Департаменту управління рятувальними силами МНС України оцінили роботу піротехніків на “відмінно”. До речі, подібне завдання ті виконували вперше.

За метаріалами http://my.berdychiv.in.ua/