додому Бердичів ​Відзначення річниць від днів народжень Сергія Корольова та Івана Огієнка в Житомирі....

​Відзначення річниць від днів народжень Сергія Корольова та Івана Огієнка в Житомирі. План заходів

72
0

У найближчі дні в Житомирі відзначатимуть дві пам’ятні дати – 115-річчя від дня народження вченого і конструктора в галузі ракетобудування – Сергія Корольова та 140-річння від дня народження церковного і громадського діяча, науковця, митрополита Івана Огієнка.

Про це повідомила пресслужба Житомирської ОДА, опублікувавши плани урочистих заходів.

«12 січня в обласному центрі відбудуться урочисті заходи з нагоди 115-ї річниці з дня народження нашого славетного земляка – видатного вченого і конструктора у галузі ракетобудування й космонавтики, головного конструктора перших ракет-носіїв, штучних супутників Землі, пілотованих космічних кораблів, основоположника практичної космонавтики Сергія Павловича Корольова», – йдеться у повідомленні ОДА.

 

 

Відзначення річниці від дня народження Сергія Корольова. Планом передбачено проведення у Житомирі таких заходів 12 січня:

10:00 — урочисте покладання квітів до пам’ятника С.П. Корольову (майдан імені С.П. Корольова, 1);

10:30 — покладання квітів до бюсту С.П. Корольова (вул. Дмитрівська, 2, Національний музей космонавтики ім. С.П. Корольова);

10:45 — урочистості в експозиції «Космос» Національного музею космонавтики ім. С.П. Корольова;

11:30 — презентація результатів діяльності інноваційно-космічного кластеру «Полісся» (Поліський національний університет).

Крім того, в рамках відзначення 115-річчя з дня народження Сергія Корольова 11 січня у Державному архіві Житомирської області відкриється виставка архівних документів «115 років від дня народження Сергія Павловича Корольова».

Довідка ОДА: Сергій Павлович Корольов народився 12 сiчня 1907 року в м. Житомирi в родинi вчителiв. З десятилiтнього вiку виховувався вiтчимом, iнженером-механiком за спецiальністю.

Під його керівництвом створено багато геофізичних і балістичних ракет, запущені перші у світі міжконтинентальна балістична ракета, ракета-носій «Восток» та її модифікації, здійснені польоти космічних кораблів, зокрема, вперше в історії пілотованих людиною та з виходом людини у відкритий космічний простір; створені перші космічні апарати серій «Місяць», «Венера», «Марс», «Зонд», штучні супутники «Електрон», «Блискавка-1»; розроблений проєкт космічного корабля «Союз».

Сергій Корольов виховав численних послідовників – учених та інженерів. У Житомирі засновано стипендії імені С.П. Корольова для студентів вищих навчальних закладів, на його честь названо багато навчальних закладів, міст та вулиць, зокрема Житомирський військовий інститут носить ім’я видатного житомирянина.

Відзначення річниці від дня народження Івана Огієнка.

«Цьогоріч Житомирщина відзначає 140-річчя з Дня народження відомого українського церковного і громадського діяча, історика церкви, науковця митрополита Іларіона (Івана Огієнка). З цієї нагоди рішенням сесії Житомирської обласної ради 2022 рік було оголошено в області роком Івана Огієнка», – повідомила пресслужба ОДА.

У рамках проведення заходів зі вшанування видатного земляка 15 січня у Житомирі відбудуться різдвяні віншування «Даруй літа щасливії нашій славній Україні!», присвячені цій ювілейній даті. Початок о 12.00. Місце проведення: Свято-Михайлівський кафедральний собор м.Житомира. Різдвяні твори прозвучать у виконанні народного хору Житомирського фахового коледжу культури і мистецтв імені Івана Огієнка. Керівник – Ірина Біленікіна.

«Запрошуються всі охочі поринути в атмосферу духовності, традицій та святкових емоцій», – йдеться у повідомленні.

Того ж дня о 13.00 біля пам’ятника Івану Огієнку на вул. Михайлівській у Житомирі розпочнеться мітинг-реквієм до 140-річчя від дня народження митрополита.

Житомир інфо