додому Бердичів Історія вулиці Героїв Крут в місті Бердичеві

Історія вулиці Героїв Крут в місті Бердичеві

183
0

Під час етапу перейменування вулиць у процесі декомунізації в Бердичеві місцева комісія пропонувала дуже багато абсурдних варіантів. Причому частина з них вже втілилась в реальності та згодом буде детальніше вивчена істориками та нащадками. Спочатку все так і починалося з вулицею про яку мова піде далі.

Сьогодні вулиця Герої Крут, а ще кілька років тому була результатом окупаційного російського агітпропу – Героїв Перекопу. Під час повільного розгляду ідей голова бердичівської комісії по перейменуванню, вона ж керуюча справами виконкому, Надія Мохно, яку призначив Василь Мазур, стверджувала, що в даному випадку перейменовуємо так, бо співзвучно. Через низький рівень комісії та патріотизму у присутніх, такий аргумент виявився вагомим і жодних заперечень не викликав.

Проте, згодом Олексій Побережний знайшов важливий історичний факт зв’язку Бердичева та подій на залізничній станції сто років тому.

1-ша сотня Допоміжного студентського куреня Січових стрільців, яка на початку бою мала у своєму складі 116 добровольців, повернулася до Києва у складі близько 80 осіб. Майже половину сотні становили гімназисти 2-ї Української Кирило-Мефодіївської гімназії. Під Крутами загинуло восьмеро з них. Решта згодом взяли участь у боях із більшовиками на вулицях Києва, а потім у відступі українських військ на Полісся.

У лютому 1918 року один із цих гімназистів впав на полі бою під Бердичевом. Решта вже у березні повернулися до Києва, де ще за кілька місяців успішно закінчили гімназію.

Нажаль, поки залишається невідомим ім’я та прізвище того українського студента, який пережив бій під Крутами, але загинув в боях за наше рідне місто Бердичів. Проте, з часом обов’язково історична справедливість буде реалізована