додому Бердичів Ініціативу депутата Романського було почуто і буде демонтовано черговий пам’ятник Котовському

Ініціативу депутата Романського було почуто і буде демонтовано черговий пам’ятник Котовському

141
0

Ініціативу депутата Житомирської обласної ради від Радикальної партії Олега Ляшка Романського Ігоря Васильовича було почуто і буде демонтовано ще один пам’ятник Котовському.

Згідно Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборона пропаганди їхньої символіки», сьогодні, 2 березня, на Президії в Житомирській обласній раді дали позитивне рішення щодо цього питання. Голова гуманітарної комісії Галагуза Олена Володимирівна також підтримала це питання на засіданні.

Нарешті в Бердичівському районі, селі Терехове буде демонтовано пам’ятник командиру червоноармійських загонів, учаснику “червоного терору” Григорію Котовському.

Хто такий був Котовський? Треба також розуміти, що він попри історичні події в Базарі, попри героїв Базару, сам Котовський визнаний особою, яка підлягає закону про декомунізацію. Якщо взяти посилання з Інституту Національної пам’яті, саме вони мають право тлумачити, хто є катом, хто підпадає під закон, а хто не підпадає. Вони зазначають, що Котовський є авантюрист, грабіжник, брав участь у знищенні українського національного руху, здійснював масові злочини проти цивільного населення.

В Україні діє Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборона пропаганди їхньої символіки». Стаття 1 цього Закону, в пункті «ґ» визначено: зображення, пам’ятники, пам’ятні знаки, написи, присвячені особам, які обіймали керівні посади в комуністичній партії (посаду секретаря районного комітету і вище), особам, які обіймали керівні посади у вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних радянських республік, органах влади та управління областей, міст республіканського підпорядкування, працівникам радянських органів державної безпеки всіх рівнів.

Всупереч поширеному уявленню, що декомунізація стосується минулого, головна її мета – вільне і безпечне майбутнє.

Бердичівський район проти тоталітарного режиму і проти заборони їхньої символіки.