додому Бердичів Ігор Романський підтримав видання книги “Українська національна революція 1917-1922 років на Житомирщині”

Ігор Романський підтримав видання книги “Українська національна революція 1917-1922 років на Житомирщині”

108
0

У Житомирі 26 січня відбулася презентація книги кандидата історичних наук Геннадія Махоріна «Українська національна революція 1917-1922 рр. та її перебіг на Житомирщині». Охочих відвідати презентацію виявилось немало, серед них були заступник голови облради Максим Вілівчук, депутати обласної ради Ілля Смичок та Ігор Романський, викладачі університетів та вчителі шкіл.

У книзі детально висвітлюється процес державотворення у відносно мирний період та в умовах воєнно-політичного протистояння 1917-1922 років. Особлива увага приділена датуванню і локалізації боїв Армії УНР проти більшовицьких військ, аналіз щоденного перебігу воєнних дій на теренах Житомирщини і сусідніх регіонах. Окремою частиною книги є біографічний словник учасників визвольних змагань 1917 -1922 років, життя яких пов’язане з Житомирщиною. Книга містить фотографії персоналій словника, а також ілюстрації грошей того часу.

Автор представив дослідження «Форми опору українського селянства у часи Голодомору 1932-1933 рр.», яка видана за кошти обласного бюджету в рамках програми випуску соціально значущої літератури місцевих авторів у 2017 році, та «Історико-краєзнавчі студії з минулого Ружинщини».

«У цій книзі я обґрунтовую необхідність розширення хронологічних рамок Української національної революції до 1922 року на прикладі архівних документів, які свідчать про продовження цієї боротьби. У виданні приділена увага і культурній діяльності, і Центральній Раді, і Скоропадському. Я думаю, що читач знайде щось цікаво описане про кожен із районів області. Над цією книгою я працював близько року. На мою думку, таке видання буде актуальне для вчителів, для тих, хто любить історію України. Наразі маю бажання реалізувати ще нові видавничі проекти», – зазначив Геннадій Махорін.

До видання книги долучився депутат Житомирської обласної ради від Радикальної партії Олега Ляшка Ігор Романський: «Надзвичайно приємно отримати примірник особисто від автора. Відновлення нашої регіональної історії в контексті героїчних сторінок загальнодержавних подій міцно поєднає розуміння сучасних реалій. Війна з московським окупантом почалася не три роки тому, а триває вже не одне століття. Сучасна боротьба українців за Незалежність нині триває на багатьох фронтах – просвітництво, відновлення історичних фактів та донесення історичної справедливості. Приємно, долучитися до такого важливого проекту».

Автор подякував Ігорю Васильовичу за сприяння у друці цінного для сучасного українського суспільства видання та подарував екземпляр монографії.

Нагадаємо, Генадій Махорін – науковий письменник Житомирщини. Його книги представлені у багатьох бібліотеках світу, а саме: Конгресу США, університетах Британії, Німеччини і т.д.