додому Бердичів Ігор Романський з самого ранку сьогодні привітав управління магістральних газопроводів ФОТО

Ігор Романський з самого ранку сьогодні привітав управління магістральних газопроводів ФОТО

298
0

Депутат Житомирської обласної ради від Радикальної партії Олега Ляшка Ігор Романський з самісінького ранку 8 вересня привітав працівників Бердичівського лінійно-виробничого управління магістральних газопроводів з Днем працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості. Це професійне свято відповідно до Указу Президента України 1993 року відзначається в нашій державі щорічно у другу неділю вересня.

Ігор Васильович Романський у своєму виступі відзначив актуальність даної професії: «Це свято людей, які присвятили своє життя нелегкій, але важливій справі – розбудові енергетичної системи держави. Кожного дня, запалюючи газ чи вмикаючаючи обігрів квартири, ми рідко задумуємося над тим, що над таким елементом комфорту працювало і працює чимало людей, яких у народі називають просто газовиками. Завдяки вашій заслуженій роботі наповнюється Державний бюджет України, у повному обсязі виконуються всі зобов’язання з транспортування газу споживачам Житомирської, Вінницької, Київської та Хмельницької областей й багатьом європейських держав».

На завершення депутат Житомирської обласної ради від Радикальної партії Олега Ляшка Ігор Романський побажав працівникам Бердичівського лінійно-виробничого управління магістральних газопроводів міцного здоров’я, добра і щастя, родинного благополуччя, успіхів у нелегкій роботі, оптимізму і впевненості в реалізації всіх задумів і планів в ім’я подальшого розвитку газової галузі.

Варто відзначити, що Україна має давні традиції в сфері видобутку і використання нафти і природного газу.

Промисловий видобуток нафти в Україні почався в XVIII столітті, і вже в 1909 році в Прикарпатті видобувалося 2 млн. тонн нафти. Газова промисловість бере свій початок з введення в експлуатацію Дашавського газового родовища і будівництва першого газопроводу Дашава — Стрий у 1924 році.

Для Бердичівщини ж визначним став 1948 рік, коли 13 вересня о 21.00 годині в селі Семенівка Бердичівського району було запалено факел Дашавського газу. Він сповістив про новий успіх газовиків, які працювали над будівництвом газової магістралі Дашава-Київ. На цей момент до столиці України залишилось прокласти 158  км газопроводу.