додому Бердичів Європосвідчення водія і вдосконалені тести ПДР. НОВОВВЕДЕННЯ МВС

Європосвідчення водія і вдосконалені тести ПДР. НОВОВВЕДЕННЯ МВС

151
0

Нещодавно Міністерство внутрішніх справ ввело нові екзаменаційні тести для перевірки знань правил дорожнього руху та водійські посвідчення європейського зразка.

Теоретична частина іспиту для отримання водійського посвідчення, як і раніше, складається з 20 тестових запитань на них відводиться лише 20 хвилин. Важливою зміною стало те, що відтепер система випадково вибиратиме не білет повністю, а кожне запитання окремо.

Загалом змінилася й структура тестів. Тепер кожний матиме відповісти на запитання з чотирьох тематичних категорій: 10 запитань для перевірки знань правил дорожнього руху, 4 – про влаштування й експлуатацію транспортних засобів, ще 4 стосуватимуться безпеки руху, а також 2 – надання першої медичної допомоги.

ТСН.ua начальник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій розповів про нові екзамени ПДР, посвідчення європейського зразка та чи необхідно їх отримувати замість старих.

-Чи всі зараз мають переоформити водійські посвідчення на європейського зразка? Чи це стосується лише тих, у кого їх ще немає?

– Ну, хто буде вперше зараз робити посвідчення, це вже в будь-якому випадку будуть нового зразка, тому що, старого вже і так не видають. А обов’язковості цієї процедури немає, тому тут кожний вже за своїм бажанням. Тільки в рамках роботи безвізу, ми звичайно радимо змінити на нові водійські посвідчення, оскільки там і термін дії, і вони відповідають новому зразку. Відповідно, за кордоном питань та незручностей не виникне.

– Тобто, зі старим посвідченням можна поїхати за кордон і ніхто нічого не скаже та  все буде добре? І також буде можливість орендувати авто?

– Залежно від того, наскільки вони старі, якщо там немає терміну дії, з ними виникнуть проблеми і в комунікації з поліцією і з орендою авто. Але якщо вже посвідчення сьогоднішнього зразка або попереднього (рожевого), там де також є термін дії, проблема не має виникати, тому що Міжнародна конвенція говорить  винятково про ту норму, що має бути термін адміністративної дії водійських категорій.

– Але краще все ж таки отримати нове посвідчення для поїздок за кордон?

– Ми радимо, звісно, це робити, тому що зразки нових водійських  посвідчень ми надсилаємо, а деякі орієнтуються на конвенції, деякі ні. Враховуючи специфіку, що це ж люди, краще все ж таки мати нове водійське посвідчення.

– Для цього необхідно знову здати і практику, і теорію?

– Жодним чином ні практику, ні теорію не треба здавати. Достатньо просто мати пакет документів: паспорт, ідентифікаційний код, наявне водійське посвідчення і медичну довідку.

– Нові тести тепер розподіляються за категоріями? Тобто, якщо мені необхідно отримати лише А1 (мотоцикл), то мені не треба вивчати побудову авто і т.д.?

– Ми друкарсько-видавничею діяльністю не займаємося, тому тут вже питання до видавництв. Ми лише погоджуємо всі ці навчальні посібники. Ми вперше розробили та запропонували громаді на широке освітлення це можливість перевірки знань. Це онлайн-тест зі знань правил дорожнього руху, будови, та теоретики, і він повністю відповідає, і точно такий, як і в реальному режимі у разі складання іспитів вже в сервісних центрах. Тобто раніше це все вирішувалося кулуарно, бо якісь видавництва мали монополію, але наразі це все доступно онлайн. І нас ще спонукала велика кількість користувачів, які вже постійно цим користуються і незабаром будуть складати іспити. Це така підготовка для них.

Пройдіть новий тест на знання ПДР за цим посиланням http://pdr.hsc.gov.ua/test-pdd/uk/

Звісно у нас є розподіл на категорії. Це був один з таких базових принципів, який ми вирішили докорінно змінити. Однозначно, там питань з інших категорій не має з’являтися. Але зрозуміло, що всі посібники розробляються на базі ПДР, тому, фактично, ці правила загальні та універсальні.

– Повідомлялося, що кожен українець міг внести свої правки та побажання до нових тестів? Скільки приблизно було таких пропозицій і як це вплинуло на тести?

– Знову ж таки, це вперше, коли під час формування понад двох тисяч екзаменаційних питань ми залучили широку громадськість. В обговоренні тестування взяли участь близько 10 тисяч осіб. Загалом вони пройшли тести понад 800 тисяч разів і ми отримали близько 3,5 тисячі коментарів, зауважень та побажань. Вони стосувалися як графічних елементів, так і неточних запитань, незрозумілих формулювань та відповідей. Можна так сказати, що в нас була колегіальна робота, причому широким загалом, тому це виступило якісним фільтром.

– Медична довідка приймається з будь-якого медзакладу: приватного або державного (чи плануєте ви боротися з конторами, які відкрито продають такі довідки)?

– Вони приймаються з будь-яких медзакладів. Мав би бути, звичайно, реєстр, який нам Міністерство охорони здоров’я має надати. Ми просто вже вимагаємо, просто благаємо їх, щоб нам цей реєстр надали, і його вже другий рік розробляють, проте, ми поки що його не отримали. Взагалі, це буде дуже серйозним проривом. Тоді буде облік громадян, вся інформація в електронному реєстрі і не буде потреби взагалі бігати і купувати всі ці з корупційною складовою папірці, тому що на сьогодні більшість людей не проходять обстеження. Вони просто купують собі довідку, що здорові, а ми в сервісних центрах, на жаль, стикаємося з водіями і бачимо, що іноді отримують довідки люди, які мали б ходити в окулярах. Траплялися навіть дикі випадки, коли людина не чує на два вуха, а це в довідці ніяк не відображено.

– Фото та відеофіксація буде встановлена у всіх центрах чи деяких?

– До кінця 2017 року у всіх сервісних центрах буде стояти фото- відеофіксація. Як на теоретичній, так і на практичній частині. Навіть прискіпливіше ми будемо дивитися на практичну частину, тому що, якщо в теорії все більш-менш об’єктивно, не враховуючи тих, хто може стоячи за спиною підказувати, то в частині практичних іспитів, там, на жаль, суцільний суб’єктивізм, тому що на розсуд екзаменатора ставилася оцінка.

– Яка вартість заміни такого посвідчення?

– Це 201 гривня, поки що нічого тут не змінювалося.

Дізнатися більше можна на сайті сервісного центру МВС http://hsc.gov.ua/, за номером (044) 290-18-99 або на сторінці Facebook.

Джерело: https://tsn.ua