додому Бердичів Як і хто має збивати бурульки та що робити, якщо з вашого...

Як і хто має збивати бурульки та що робити, якщо з вашого будинку їх не прибирають

90
0

«Обережно – бурульки!», – такі оголошення на вулицях Житомира наразі зустрічаються не часто. Але бурульки скрізь: на дахах, дротах та навіть на деревах, і вони несуть потенційну небезпеку для життя людини. Журналісти вирішили дізнатися, як і хто має збивати бурульки та що робити, якщо з вашого будинку їх не прибирають.

«Це зона відповідальності голів ОСББ або керівників управляючих компаній, це те, що стосується житлових будинків. Те, що стосується адмінбудівель, шкіл, садочків, в такому випадку мова йде про те, що це зона відповідальності або ж власників, або ж балансоутримувачів приміщення. Вони мають забезпечити прибирання снігу з дахів, зняття бурульок з дахів. Наразі, якщо мова йде про житлові багатоповерхові будинки, то не у всіх управляючих компаній є техніка, але є організації, які по договору надають такі послуги. Тобто вони мають заключити договір і прибрати, те ж саме стосується й ОСББ. Якщо в них немає власної техніки, я даю 100%, що в них її немає, якщо мова йде про життя і здоров’я людей, вони мають винаймати техніку, або це має бути зроблено з даху з огороджувальними знаками», — розповідає начальник управління житлового господарства Житомирської міської ради Андрій Гуменюк.

Начальник управління житлового господарства каже: бурульки мають прибрати якнайшвидше, а там, де це зробити неможливо, повинні бути оголошення про небезпеку та огородження, інакше – штраф.

«На сьогодні управління житлового господарства написало листа на всі управляючої компанії та на голів ОСББ з нагадуванням про те, що зараз якраз відбувається мінлива погода, після похолодання буде відлига, і буде питання бурульок. Щоб вони там, де є змога прибрати бурульки, вони їх прибрали, а там, де це фізично зробити неможливо, треба огороджувальні знаки, бо це й небезпечно. Це має бути червона стрічка, як мінімум, оголошення: «Обережно – бурулька». Від міської ради за цим має слідкувати муніципальна інспекція. Штраф до 1360 грн з посадової особи і близько 800 грн — зі звичайного громадянина», — каже Андрій Гуменюк.

За словами Андрія Гуменюка, цього року в Житомирі нещасних випадків через падіння бурульок не було. Він також зазначає: якщо ваш будинок не прибрали від бурульок, ви можете повідомити про це міському інформаційному центру.

«На сьогодні в місті Житомирі таких випадків не було. Звичайно, я теж слідкую за новинами, по Україні такі випадки трапляються, і це не дуже добре. Якщо мешканців турбує питання бурульок, вони можуть звернутися до управляючої компанії або до свого голови ОСББ, це перше, що вони можуть зробити. По-друге, в нас є гаряча лінія «15-80», це наш міський інформаційний центр, до якого можна звертатися. Там усі заявки обробляють, і в будь-якому разі вони потрапляють до заступників міського голови, й вони всі переглядаються й опрацьовуються дуже вчасно», — запевняє Андрій Гуменюк.

Допоки бурульки не прибрали, будьте уважні та намагайтеся обходити стороною потенційно небезпечні місця.

Житомир інфо