додому Бердичів Бізнес Як утеплити квартиру за рахунок держави?

Як утеплити квартиру за рахунок держави?

204
0

З 6 жовтня 2016 року відновлено дію найбільш популярного серед населення області напряму Урядової програми з енергоефективності – придбання енергоефективних матеріалів та обладнання з частковим відшкодування залучених кредитних коштів. Відтепер, територіальні відділення державних банків, а саме: Ощадбанку та Укргазбанку знову відновили надання фізичним особам «теплих» кредитів у рамках не лише обласної, а й державної програми.

Відтепер ті українці, які візьмуть участь у програмі, щоб утеплити власне житло, замінити вікна на енергоощадні, встановити вузли обліку, модернізувати освітлення тощо, отримають від держави безповоротну фінансову допомогу у розмірі 35% від суми залучених кредитних коштів. Така компенсація надаватиметься і тим, хто отримує субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.

З метою задоволення попиту на програму у державному бюджеті на цей рік передбачено 893,8 млн грн. на відшкодування за “теплими” кредитами, що втричі більше суми 2015 року.

Держенергоефективності провело активну роботу із органами місцевої влади для залучення коштів місцевих бюджетів на програму утеплення. На поточний час прийнято 196 місцевих програм співфінансування енергоефективних заходів (в тому числі й у Бердичеві). У результаті, лише за шість місяців цього року українцями вже залучено майже 954 млн грн. на утеплення. При цьому, найбільше коштів, 907 млн грн., залучено саме фізичними особами на придбання енергоефективних матеріалів та обладнання.

У 2016 році за січень-травень Агентством вже відшкодовано за програмою 386 млн грн., з яких 368,98 млн грн. компенсовано тим, хто оформив “теплі” кредити саме на енергоефективні матеріали та обладнання.

Більш детальна інформація щодо державної та обласної програм «теплих» кредитів розміщена на офіційному веб-сайті Житомирської облдержадміністрації у розділі «Програми енергозбереження», або за посиланням:http://www.saee.gov.ua/consumers/derzh-pidtrymka-energozabespechenya.