додому Бердичів Бізнес Як оформити спадщину на банківський вклад?

Як оформити спадщину на банківський вклад?

190
0

Спадкування здійснюється за законом або за заповітом (ст. 1217 Цивільного кодексу України). Відповідно до ст. 1228 ЦК України вкладник-спадкоємець може розпорядитися своїм банківським вкладом як шляхом складання заповіту, так і залишити заповідальне розпорядження. Як оформити спадщину на банківський вклад роз’яснює Бердичівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Виплата банківського вкладу, незалежно від наявності заповідального розпорядження, здійснюється на підставі: свідоцтва про право на спадщину; дозволу нотаріуса на одержання спадкоємцем частини вкладу спадкодавця (нотаріус має право, але не зобов’язаний надавати такий дозвіл на одержання вкладу до закінчення шести місяців); рішення суду.

Окрім того, можливе спадкування ще й відсотків по вкладу. Відповідно до ст. 536 ЦК України за користування чужими грошовими коштами боржник зобов’язаний сплачувати відсотки. Тим більше, що вже після відкриття спадщини кошти на депозитному рахунку не належать банку, однак фактично банк продовжує ними користуватися. Згідно з ч. 5 ст. 1061 ЦК України банк зобов’язаний до кінця дії договору нарахувати відсотки.

Відтак, після прийняття спадщини у банку виникає зобов’язання по вказаному депозиту вже перед новим власником-спадкоємцем вкладника.

Оскільки банківський вклад входить до складу спадщини, то на нього, незалежно від наявності заповіту або заповідального розпорядження, поширюється положення чинного законодавства щодо обов’язкової частки у спадщини. Тобто відповідно до ст. 1241 Цивільного кодексу України малолітні, неповнолітні, а також повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, так само як і непрацездатні вдови (вдівець) та батьки спадкодавця успадкують половину частки, належної їм за законом.

Отже, якщо особа при житті відкрила вклад у фінансовій установі, не зробила розпорядження банку щодо своїх коштів на випадок смерті, то підставою звернення в банк є нотаріально оформлений документ про право на спадщину, де вказується спадкоємець, частка в загальній сумі спадщини та реквізити рахунку.

У випадку питань, звертайтеся до Бердичівського місцевого центру за адресою: м. Бердичів, вул. В. Чорновола 9.