додому Бердичів Як в Бердичеві отримати кошти на лікування пораненому бійцю?

Як в Бердичеві отримати кошти на лікування пораненому бійцю?

105
0

Щоразу на сесії Бердичівської міської ради виділяють матеріальну допомогу пораненим учасникам бойових дій. У Першого інформаційного порталу Наш Бердичів читачі та родичі військових неодноразово цікавилися, яка ж процедура отримання цих коштів з міського бюджету?

За скрутного матеріального становища родини та необхідності одержання коштів на лікування бійців, варто звернутися до кабінету №12 (Адреса: м.Бердичів, пл.Центральна, 1) виконавчого комітету Бердичівської міської ради.

При собі необхідно мати:

  • Копію паспорта та ідентифікаційного коду;
  • Довідку про склад сім’ї та довідки доходи;
  • Медичну виписку з закладу лікування;
  • Посвідчення учасника АТО;

Якщо оформленням допомоги займається дружина, то потрібне також свідоцтво про шлюб.

Забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації  учасників АТО, які постраждали внаслідок антитерористичної операції.
Держава гарантує безоплатне та позачергове забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації учасників АТО, які постраждали внаслідок антитерористичної операції, незалежно від установлення їм інвалідності.
Вартість виробу для учасника АТО установлюється залежно від його потреб та не обмежена в сумі.
До технічних та інших засобів реабілітації належать:
– протезні вироби (включаючи протезно-ортопедичні вироби (ортези, протези), ортопедичне взуття);
– засоби для пересування (крісла колісні);
– спеціальні засоби для самообслуговування та догляду допоміжні засоби для особистого догляду та захисту: наколінники, налокітники, рукавиці на протез, чохли для кукс верхніх та нижніх кінцівок, вкладиші із силіконової або селевої композиції для кукс верхніх та нижніх кінцівок, подушки протипролежневі та інші;
– допоміжні засоби для особистої гігієни: крісла-стільці, сидіння на унітаз, сидіння-надставки на унітаз, щипці для туалетного паперу, стільці, табурети, сидіння для ванни та душу, східці, підставки для ванни, умивальники);
– допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому (палиці, милиці, ходуни, поручні);
– меблі та оснащення (столи, меблі для сидіння, ліжка, матраци протипролежневі, перила та поручні, брусся, опори).
Перелік необхідних документів для отримання технічних та інших засобів реабілітації:
– паспорт (копія та оригінал);
– ідентифікаційний код (копія та оригінал);
– рішення військово-лікарської комісії чи висновок лікарсько-консультативної комісії про потребу в забезпеченні необхідним виробом;
– витяг з наказу командира військової частини (начальника територіального підрозділу) або довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), видана командиром військової частини (начальником територіального підрозділу), з відомостями про участь в антитерористичній операції (для військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців та працівників МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, інших утворених відповідно до законів військових формувань, яким не встановлено інвалідність).

Куди звертатися?
Зазначений перелік документів особою або його законним представником подається до органу соціального захисту населення міських та районних державних адміністрацій за зареєстрованим місцем проживання або за місцем фактичного проживання учасника АТО.
Працівники органів соціального захисту населення:
– нададуть ґрунтовну консультацію щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;
– ознайомлять із каталогами технічних та інших засобів реабілітації;
– ознайомлять із відповідним переліком протезно-ортопедичних підприємств, які виконують індивідуальні заявки на безкоштовне виготовлення технічних та інших засобів реабілітації;
– видадуть направлення на забезпечення необхідними технічними та іншими засобами реабілітації.
Особа обирає протезно-ортопедичне підприємство, на якому буде проведено протезування (ортезування) або ж забезпечено необхідним технічним засобом реабілітації.
На обраному заявником підприємстві буде проведено огляд учасника АТО та подальший супровід із надання протезно-ортопедичної допомоги.

Забезпечення санаторн-курортним лікуванням постраждалих учасників АТО
Забезпечення путівками на санаторно-курортне лікування постраждалих учасників АТО проводиться відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 31 березня 2015 року №200 “Про затвердженя Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерорестичної операції санаторно-курортним лікуванням”

Для одержання путівки особи повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання.

Перелік документів для взяття на облік та забезпечення санаторно-курортною путівкою в управлінні праці та соціального захисту населення:
– Медична довідка форми 070/0 від лікаря;
– Копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;
– Документ, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Управління праці забезпечує осіб безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості в міру надходження путівок.

Документи необхідно подавати в управління праці та соціального захисту населення за адресою: м.Бердичів, вул.Європейська,83,каб.№4. , тел.2-71-10.