додому Бердичів Бізнес Як бердичівлянину подати декларацію з ПДВ, якщо господарська діяльність не проводилась?

Як бердичівлянину подати декларацію з ПДВ, якщо господарська діяльність не проводилась?

52
0

Бердичівська ОДПІ повідомляє, що згідно роз’яснення ДФС України в листі від 21.10.2016 № 22818/6/99-95-42-01-15 щодо обов’язку подання платниками податку на додану вартість (далі – ПДВ) до контролюючих органів податкових декларацій з ПДВ за звітні податкові періоди, протягом яких такими платниками податку господарська діяльність не проводилась та відсутні показники, які підлягають декларуванню, в якому, зокрема, зазначено, що підпунктом 5 п.5 розд. V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за №159/28289 (далі – Порядок), визначено, що сума від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 19.1 + рядок 20.3 податкової декларації з ПДВ (далі – декларація)), відображається у рядку 21 декларації та переноситься до рядка 16.1 декларації наступного звітного (податкового) періоду.

Пунктом 9 розд.ІІІ Порядку передбачено, що декларація подається платником зазвітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявностіпоказників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог Кодексу.

Таким чином, якщо платником податку господарська діяльність протягом звітного (податкового) періоду не проводилась, але такий платник податку має суми від’ємного значення попередніх періодів, що підлягають відображенню в декларації звітного (податкового) періоду, то декларація за такий звітний (податковий) період подається.

У разі якщо платником податку господарська діяльність протягом звітного (податкового) періоду не проводилась та відсутні показники, які підлягають декларуванню (в тому числі суми від’ємного значення попередніх періодів), то декларація за такий звітний (податковий) період на підставі п.49.2 ст.49 Кодексу не подається.

Для отримання довідок звертайтесь за телефоном 2-41-00 (каб. № 8).