додому Бердичів Як бердичівлянам обрати лікаря: покрокова інструкція

Як бердичівлянам обрати лікаря: покрокова інструкція

671
0

Медична реформа, яка розпочалася в 2017 році, передбачає, що українці самостійно обиратимуть сімейного лікаря і підписуватимуть з ним декларацію. Тепер медична допомога не прив’язана до місця реєстрації особи та місця її проживання: кожен може вибрати терапевта, педіатра або сімейного лікаря у будь-якому медичному закладі, а гроші за ваше медичне обслуговування заплатить держава. На даний час кампанія з вибору лікаря (процес вибору лікаря і укладення декларацій) триває у пілотному режимі. Початок національної кампанії розпочнеться з 01 квітня 2018 року.

Як обрати сімейного лікаря:

КРОК ПЕРШИЙ – ВИЗНАЧІТЬСЯ З ЛІКАРЕМ

          Найпростіший варіант – Ви знаєте лікаря, обслуговувались у нього і залишились задоволені результатами. Якщо ж такого лікаря Ви поки-що не знайшли, поцікавтеся у родичів, сусідів, друзів, колег – можливо, у них був позитивний досвід у амбулаторії сімейної медицини або поліклініці, яка підходить вам географічно.
Зверніться у будь-який медичний заклад і познайомтеся з лікарями. Інформацію про них можна отримати в реєстратурі.
«Ви вільні у своєму виборі – не мусите підписувати декларацію за місцем реєстрації чи проживання. Однак лікар може відмовити Вам у підписанні декларації, якщо він уже набрав максимально рекомендовану кількість пацієнтів: сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт – 2 000, педіатр – 900. Без медичної допомоги не залишиться ніхто. Це питання контролюватиме Національна служба здоров’я України» – повідомляє прес-служба МОЗ.

КРОК ДРУГИЙ – ПІДПИШІТЬ ДЕКЛАРАЦІЮ

          Заклади первинної медичної допомоги, в яких працюють сімейні лікарі, підписують контракт з Національною службою здоров’я, а пацієнти – декларацію з тими лікарями, яких самі собі обрали.
Декларація підписується безстроково, тобто Вам не потрібно буде перепідписувати її щороку. З іншого боку, якщо Ви вирішите підписати угоду з іншим лікарем, Ви зможете зробити це у будь-який час.
Документи, які знадобляться для підписання угоди з лікарем, – Ваш паспорт та ідентифікаційний номер. Якщо ж Ви підписуєте декларацію з педіатром (чи сімейним лікарем, який буде обслуговувати Вашу дитину), то також знадобиться свідоцтво про народження дитини та документи (паспорт та код) одного з її батьків або опікунів.
Основний спосіб заповнення декларації — електронний: лікар внесе Ваші дані в систему. Важливо, що декларація з’явиться в системі після подвійної авторизації: лікар попросить назвати код, який надійде Вам СМС-повідомленням. Якщо ж у Вас немає мобільного телефону, лікар сфотографує чи відсканує Ваші документи, щоб долучити їх до декларації.
Потім лікар роздрукує декларацію, яку Ви підпишете у двох примірниках (один із них залишається у вас), – і з цього моменту Ви можете звертатись до лікаря у будь-який час.
Один лікар може обслуговувати максимум 2 тисячі пацієнтів. Таку кількість пацієнтів рекомендує МОЗ.

КРОК ТРЕТІЙ – ЗВЕРТАЙТЕСЬ ПРИ ПЕРШІЙ НЕОБХІДНОСТІ

           Ви зможете звертатись до Вашого лікаря з будь-якими питаннями, пов’язаними зі здоров’ям. Як показує світовий досвід, більшість проблем із здоров’ям можуть бути вирішені на рівні первинної ланки, особливо у разі вчасного звернення. Крім безпосереднього обстеження і лікування, лікарі первинної ланки, в разі необхідності, будуть також видавати направлення до вузькопрофільних спеціалістів, виписувати рецепти на ліки, в т.ч. які підпадають під програму “Доступні ліки” (безкоштовні ліки в аптеці, за які платить держава), та будь-які медичні довідки, наприклад, до басейну тощо.
Тож з цих міркувань краще обирати лікаря, який практикує поруч з Вами – це скоротить витрати часу на дорогу.
Також повідомляємо, що 13 березня набрав чинності Наказ МОЗ України №157 від 26.01.2018, згідно з яким скасовується низка форм первинної облікової документації.
«Відтепер медичні працівники не зобов’язані заповнювати, опрацьовувати та зберігати облікові форми, які вже давно втратили свою актуальність, але роками продовжували залишатися рудиментом радянської паперово-орієнтованої системи охорони здоров’я», — повідомляє прес-служба МОЗ.
Так, згідно з наказом, чинність втрачають форми:

• № 025-2/о «Талон для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів»;
• № 030/о «Контрольна карта диспансерного нагляду»;
• № 025-3/о «Медична карта студента № __»;
• № 025-4/о «Талон на прийом до лікаря»;
• № 025-6/о «Талон амбулаторного пацієнта»;
• № 026/о «Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)»;
• № 031/о «Книга запису викликів лікарів додому».
Пацієнт та лікар зможуть отримати доступ один до одного по телефону. Час лікаря є цінним та обмеженим суспільним ресурсом. Кожен пацієнт повинен зрозуміти, що коли лікар іде до нього додому, він не допомагає щонайменше трьом іншим пацієнтам. Пацієнт та лікар будуть разом приймати рішення про необхідність візиту додому.
Як показує досвід європейських країн, можливість поспілкуватися зі своїм медичним працівником по телефону – одна з послуг, що найбільше цінується пацієнтами.