додому Бердичів Бізнес Які пріоритети саміту Східного партнерства Євросоюзу та східних країн-сусідів?

Які пріоритети саміту Східного партнерства Євросоюзу та східних країн-сусідів?

68
0

Під час 6-ї сесії Парламентської асамблеї EuroNest (ЄС та країн Східного партнерства), що відбулася у Києві, депутати Європейського Парламенту та їхні колеги з Азербайджану, Вірменії, Грузії, Молдови та України провели дискусії про пріоритету саміту Східного партнерства, який відбудеться у листопаді. Учасники сесії ухвалили низку резолюцій.

Боротьба з пропагандою
Парламентська асамблея EuroNest підтримує потужне медійне середовище, що дозволяє розмаїття інформації та думок. Утім, сьогодні медіа стикаються з викликами, пов’язаними з неадекватним законодавством, браком розмаїття власності ЗМІ, нетерпимістю політичних еліт до критики, насильством стосовно журналістів чи політично вмотивованим контролем над інформаційним простором, – йдеться у резолюції про медіа-свободу.

Депутати Європарламенту та депутати парламентів країн Східного партнерства також засуджують політику, що ґрунтується на пропаганді та дезінформації. Вони засуджують зусилля російської влади з дискредитації ЄС та внесення розбрату між ЄС та його партнерами через свої державні медіа. Вони рекомендують зміцнити опір медіа, посилюючи інформацію, що спирається на факти, та створити «міжнародні мережі фактчекинґу (тобто осіб та інституцій, що займаються ретельною перевіркою правдивості інформації), журналістів-розслідувачів та дослідників», аби ретельно моніторити ворожу дезінформацію.

Боротьба з безробіттям серед молоді
Парламентська асамблея EuroNest наголошує, що рівень безробіття серед молоді у країнах Східного партнерства у 2015 році досить сильно коливалася – між 5% та 33%. Натомість у 2016 році безробітними у ЄС були понад 4 мільйони молодих людей. Парламентарі закликають ЄС та його східних партнерів боротися з безробіттям через навчання молодих людей на самих робочих місцях, через соціальну інклюзивність, активне залучення до роботи громадянського суспільства, просування підприємницьких здібностей та підтримку молодих батьків.

Пленарна сесія асамблеї також ухвалила резолюції щодо невідкладних питань стосовно:
– погіршення ситуації з правами людини в регіонах Придністров’я, Абхазії, Південної Осетії, Криму та частин Донецької і Луганської областей;
– майбутнього Східного партнерства – спільної боротьби з гібридними викликами та безпековими загрозами.