додому Бердичів Юридично грамотне суспільство – основна задача Центрів правової допомоги

Юридично грамотне суспільство – основна задача Центрів правової допомоги

112
0

Держава, яка називає себе правовою, має в першу чергу і юридично освічених громадян, які вправно можуть захистити свої права. Наша країна, хоч і не такими швидкими, як хотілось би, кроками, іде до цілі позбавлення у громадян прогалин у знаннях правових наук.

Законом чітко визначено, то ж має право на первинну та вторинну правову безкооплатну допомогу. Аби громадяни могли отримати кваліфіковану юридичну допомогу і, в першу чергу, набути необхідні для життя знання. Указом Президента України від 1.06.2012 року був створений Координаційний центр з надання правової допомоги. Пізніше, 6 червня того ж року, Кабінетом Міністрів України було затверджено положення про роботу Координаційного центру правової допомоги.

Наразі дуже багато людей чули про Центри надання правової допомоги, але вони не розуміють, що ж це таке. У суспільстві існує думка, що це якась незрозуміла громадська організація, яка працює невідомо за які кошти. Ні, це Державна структура, де працюють кваліфіковані юристи, які можуть надати безкоштовну первинну чи вторинну правову допомогу. Наразі, усі органи, які проводять затримання громадян зобов’язані повідомити у Центр, а ті, в свою чергу, надають необхідну юридичну допомогу громадянину. Окрім того, раніше засуджені теж мають право на отримання консультацій, затриманим надають адвоката. Нині в України створено 25 Центрів надання правової допомоги. З 2013 року надавалась допомога тим, хто не міг її сам оплатити, з 2014 – й усім особам засудженим до позбавлені волі.

У кожній області є Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Йому підпорядковані місцеві центри, безпосередньо в нашій області це Бердичів, Коростень, Новоград-Волинський та Житомир. Зрозуміло, що мешканцям конкретно цих міст зручно користуватись послугами таких центрів, але що ж робити жителям районів? Цю проблеми було вирішено шляхом відкриття Бюро з надання правової допомоги. Зокрема діяльність Бердичівського міського центру поширюється на Андрушівський, Чуднівський, Любарський, Ружинський, Романівський та Попільнянський райони. До складу місцевого центру входить 11 відділів та 6 бюро правової допомоги, що розпочали свою роботу 1 вересня 2016 року.

У зв’язку з цим, 20 вересня директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області Олександр Гербеда спільно з новопризначеним начальником Головного територіального управління юстиції у Житомирській області Олександром Грабаром з робочим візитом відвідали Бердичівський центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, де надали юридичні консультації бердичівлянам.

Але основною метою візиту було дізнатись, які є результати роботи наразі, з якими перешкодами зустрілись юристи, що говорять люди та як покращити роботу. У дуже теплій, зовсім не схожій на робочу нараду, атмосфері, юристи обговорювали проблеми та шляхи їх вирішення. За такий короткий період до віддалених відділів Бердичівського МЦ – бюро правової допомоги звернулося 126 громадян. Усі вони задоволені якістю отриманих послуг. Самі ж юристи говорять, що наразі конфліктів з владою не мають, хоча влада і сама не до кінця розуміє задач таких центрів. Працівники бюро кажуть, що громадяни звертаються до них зі скаргами і на виконавчу, і на юристів, і на владу. Такі дії штовхають до висновків, що, можливо, тепер довіра людей до юристів буде зростати.

img_6304 img_6300