додому Бердичів Що таке ID-картки та з чим їх “їдять” у Бердичеві?

Що таке ID-картки та з чим їх “їдять” у Бердичеві?

131
0

З якого віку слід оформляти паспорт громадянина України і що для цього потрібно? Що таке ID-картка? Які документи необхідні, щоб її отримати? З цими запитаннями до інформаційного порталу “НАШ БЕРДИЧІВ” звернулася бердичівлянка, синові якої, на днях, виповниться 14 років.

За відповідями на ці та інші запитання ми зверулися до Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Як зауважили фахівці центру, відповідно до ст. 21 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» від 20.11.2012 № 5492-VI паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Кожен громадянин України, який досяг чотирнадцятирічного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України.

Паспорт громадянина України оформляється особам, які не досягли вісімнадцятирічного віку, на чотири роки, а особам, які досягли вісімнадцятирічного віку, – на кожні 10 років. Паспорт громадянина України виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій. Оформлення паспорта громадянина України здійснюється розпорядником Реєстру. Прийняття заяв-анкет для внесення інформації до Реєстру, видача паспорта громадянина України здійснюються розпорядником Реєстру або уповноваженими суб’єктами, передбаченими пунктом 4 частини першої статті 2 цього Закону.

Паспорт громадянина України видається не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети на його отримання або не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети на його термінове отримання. Паспорт громадянина України вперше видається не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети на його отримання.

До паспорта громадянина України вноситься така інформація:
1) назва держави;
2) назва документа;
3) ім’я особи;
4) стать;
5) громадянство;
6) дата народження;
7) унікальний номер запису в Реєстрі;
8) номер документа;
9) дата закінчення строку дії документа;
10) дата видачі документа;
11) уповноважений суб’єкт, що видав документ (код);
12) місце народження;
13) відцифрований образ обличчя особи;
14) відцифрований підпис особи;
15) податковий номер (реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків) або повідомлення про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Паспорт громадянина України містить написи українською та англійською мовами, а також напис українською мовою: “Паспорт громадянина України є власністю України”. До безконтактного електронного носія, що наявний у паспорті громадянина України, який досяг вісімнадцятирічного віку, вносяться засоби електронного цифрового підпису в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Крім того, до безконтактного електронного носія, що міститься у паспорті громадянина України, вноситься додаткова (змінна) інформація.

Для громадян, які досягли 14-річного віку та отримують паспорт громадянина України вперше, – ця послуга безоплатна. Щоб отримати паспорт, вони повинні не пізніше ніж через місяць після досягнення 14 років звернутися до територіального підрозділу Державної міграційної служби України за місцем проживання.

Насамкінець слід зазначити, що за проживання без паспорта передбачено адміністративну відповідальність. Відповідно до ст. 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення проживання громадян, зобов’язаних мати паспорт, без паспорта або за недійсним паспортом, проживання без реєстрації – тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 грн).

Нагадуємо, що роз’яснення законодавства та консультації з правових питань можуть отримати усі, незалежно від статків та соціального статусу у Бердичівському місцевому центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Бердичів, вул. Чорновола, 9, або за тел.: (04143) 4-14-42.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213103.