додому Бердичів Що робити з Побережним або як зберегти своє «обличчя»

Що робити з Побережним або як зберегти своє «обличчя»

315
0

Епопея з виконанням Закону України про так звану декомунізацію в Бердичеві сягнула до масштабів обласного скандалу. Нагадаємо бердичівлянам, що пів року займалась міська рада питанням перейменування вулиць, так довго займалась, що повністю «профукала» усі терміни. Але то пів біди, порівняно з тим, що такі вулиці як Карла Маркса, Лілі Карастоянової, Паризької Комуни та ще багато інших, залишились без змін. Багато інших назв (не всі, звісно) здавалось видумували під вживання якихось напоїв. Мешканці вже обирали з тих вулиць, які їм було запропоновано. Бердичівляни голосували, обговорювали, долучались до роботи на комісіях з перейменування вулиць, яку очолила керуюча справами воконкому Надія Махно. І, здавалось, ось-ось справа має дійти до свого логічного кінця, але…

16 травня в Житомирській ОДА відбулось засідання обласної комісії з топономіки, на яку відправився депутат міської ради Олексій Побережний. Олексії брав активну участь у роботі комісії, у квітні був включений у її склад. Депутата обурювала безглуздість деяких назв і він постійно пропонував більш логічні назви вулиць, та його пропозицій долучили лише кілька. Депутат не був згоден з такою позицією керуючої справами і він, власне, як і будь-хто інший міг це зробити, відправився на обласне засідання, де вже локально переглядали пророблену роботу по перейменуванню вулиць у містах усієї області. На засіданні обласної комісії депутат запропонував свої варіанти деяких назв вулиць і комісії вони впали більше довподоби. Члени комісії заслухали депутата Побережного і внесли деякі корективи у проект міської ради.
У цей же день, після закінчення комісії, керуюча справами дізналась про таку ініціативу депутата. Сказати, що її це обурило, це нічого не сказати. Міський голова теж був не дуже вдоволений таким поворотом речей. 17 травня керуюча справами надіслала листа, що депутата ніхто не уповноважував їхати на комісію і вносити зміни. Власне, його й не мав ніхто «уповноважувати», бо він є громадянином нашого міста, активістом, депутатом міської ради і це було його особисте бажання, як мешканця нашого міста. У нього була пропозиція – він поїхав і доніс її членам обласної комісії. Те саме могла зробити і пані керуюча справами. Комісія могла дослухатись, а могла і не дослухатись до думки депутата. Вона вирішила дослухатись і це має наштовхнути на думку, що, можливо, його пропозиції були і не такі вже й безглузді.

20 травня у міській раді відбулось термінове засідання комісії з перейменування вулиць, де вже ніхто не соромився у висловах. Пані Махно образиво, що величезний об’єм проробленої роботи пішов прямо під хвіст безпритульної собаки. Але більше за все її обурило, що це все відбулось за спиною міського голови. «Побережний – самозванець. Інших слів просто у мене немає», – заявила керуюча. Депутат Велімовський: «У мене більше питань до тієї комісії, чому вони прийняли пропозиції?». Позаочі депутату дісталось із усіх сторін, особливо не соромилась у виразах керуюча справами. На засіданні був присутній депутат обласної ради від Радикальної партії Олега Ляшка Ігор Романський, який намагався внести краплю розуміння і спокою в роботу комісії: «Олексій Побережний однозначно не є самозванець, він – депутат міської ради, давайте не будемо про це забувати. Якщо ви вбачаєте якісь неправомірні дії, то маєте свої претензії вирішувати цивілізованим способом. Ця людина – наш колега, давайте його поважати. У нього була своя думка і він її доніс як міг».

На мою думку, тут ситуація з двома сторонами. Перша. Можливо, депутат Побережний мав би врахувати те, що були звернення жителів конкретних вулиць, які пропонували назви близькі для них самих. Окрім того його деякі колеги, депутати міської ради, провели масштабну роботу з жителями вулиць міста. Працівники виконкому назбирали кілька томів паперів за період роботи комісії.

А от друга така, що це нереальний поштовх міському голові у спину, бо якщо комісія прийме усі пропозиції депутата Побережного, то міському голові діватись буде нікуди і такі назви будуть у нашому місті, хоче він цього чи ні. І саме міська рада буде відповідати злим бердичівлянами на їх питання, чому не врахували їх думку. Це сильно вдарить по рейтингу міського голови, адже люди не люблять, коли їх обманюють.
По завершенні комісія майже у повному складі відправилась у Житомирську ОДА, де була виштовхана поліцією.

Що робити в цій ситуації, наказати Побережного, чи похвалити, як зберегти обличчя перед мешканцями? Будемо дивитись у новому багатосерійному фільмі «Ситі бердичівські ігри». Ох і полюбляє міська рада блокбастери знімати.

IMG_2631 IMG_2634 IMG_2629