додому Бердичів Бізнес Що писало «Рускоє слово» про Бердичів та бердичівлян на самісінькому початку XX...

Що писало «Рускоє слово» про Бердичів та бердичівлян на самісінькому початку XX століття  

90
0

Надзвичайно цікаво погортати сторінки столітньої преси. Періодика завжди передає головні події того часу. Пропонуємо вам поринути в кримінально-економічні перипетії того часу нашого славного міста та його неймовірних людей.

Газета «Рускоє слово». 22 (9) січня 1905 р

Бердичів. Зграєю з десяти озброєних рушницями розбійників розграбована поміщицька садиба в селі Великі П’ятигірка і убитий поміщик Терлицький.

«Рускоє слово». 18 (5) травня 1905 р

Одеса. 20 січня 1905 року Авраам Штільман, який стріляв в одеського поліцмейстра  підполковника Н.С. Головіна засуджений до смертної кари. (Вирок військово-окружного суду.)

«Рускоє слово». 9 червня (27) травня 1905 р

Бердичів. Сьогодні об 11 год. ранку, жандармський унтер-офіцер Лелеко, з помсти за звільнення його зі служби, пострілом з револьвера вбив свого начальника ротмістра Марківського, жандарма Цуканова а також смертельно поранив вахмістра Пале. Вбивця невдало намагався накласти на себе руки, проте його поранення не є небезпечним.

«Рускоє слово». 9 червня (27) травня 1907 р Розтрата.

Бердичів. Відомим викладачем бухгалтерії Левиком (автор численних робіт з математики), який працював бухгалтером у фірми Магазинера, розтрачено 10 000 р. хазяйських грошей. Левик посаджений до в’язниці.

Газета “Московскій лісток'”. 26 (13) червеня 1907 г. З дачної місцевості. Перловка.

У поточному році наша місцевість, незважаючи на дорожнечу хат, заселена, як ніколи. Серед дачників переважає переважно заможна клас; немало також і іноземців з Шклова та Бердичева.

«Рускоє слово». 28 (15) листопада 1907 р Арешти і обшуки.

У Бердичівському повіті викрита зграя розбійників з вчителькою сільської школи на чолі, яка переодягалася для грабежів у чоловічий костюм. П’ятеро арештовано, вчителька зникла.

«Рускоє слово». 1 вересня (19 серпня) 1908 р Житомир у торговому світі.

Збанкрутувала найстаріша Бердичівська мануфактурна фірма Магазінніка. Пасив – мільйони.

Нагадаємо, мануфактура – підприємство, де працює в основному кілька людей, застосовується ручна праця найманих робітників з чітким розподілом праці.

Найближчим часом очікуйте на продовження…