додому Бердичів Що знаходилося в ядерному могильнику під Бердичевом інженери навіть не уявляли ВІДЕО

Що знаходилося в ядерному могильнику під Бердичевом інженери навіть не уявляли ВІДЕО

75
0

Як повідомляв перший інформаційний портал Наш Бердичів «На Бердичівщині радіоактивні наслідки совєцької окупації мусить ліквідовувати НАТО».

Радіоактивні відходи зберігалися просто серед лісу у спеціальному колодязі. Потужність дози сягала понад 2,5 тис. мікрорентген на годину. Про цей могильник ніхто б і не знав, якби наприкінці 90-х років його не намагалися розікрасти мисливці за металобрухтом.

Що саме і в якій кількості лежить у могильнику, до початку робіт із ліквідації відходів ніхто й не знав. Даних про сховище не було в жодному документі. Роботи вели майже наосліп. Для вилучення речовин із колодязя сконструювали спеціальну підйомну машину.

Ростислав Марайкін, директор компанії виконавця робіт «NT-Engineering» розповів про деталі робіт: «Ми могли розуміти тільки дози опромінення на об’єкті, а от, що знаходиться в колодязі – ні»


Ростислав Марайкін, («NT-Engineering»): «Ми могли розуміти тільки дози опромінення на об’єкті, а от, що знаходиться в колодязі – ні»


Усі роботи з ліквідації могильника – 1 млн євро – профінансувало НАТО.

Куди вивезли 30 тонн ядерних відходів та що далі буде із місцем, де був розташований могильник – дивіться у сюжеті “5 каналу”: