додому Бердичів Бізнес Що для бердичівлян в 2018-ому році буде по-новому? Про витрати та доходи

Що для бердичівлян в 2018-ому році буде по-новому? Про витрати та доходи

131
0

Новий 2018 рік розпочинається з вступом в дію багатьох нових постанов та законів прийнятих Урядом та Верховною Радою України. Протягом минулого року про частину з них ви могли чути. Проте, Перший інформаційних портал Наш Бердичів вирішив підсумувати найважливіші з них

Більша мінімальна зарплата

У бюджеті на 2018 рік передбачили підвищення мінімальної заробітної плати. З 1 січня 2018 року мінімальна платня підвищується на 523 гривні і складатиме 3723 гривні.

Під час ухвалення бюджету урядовці пообіцяли, що вже за результатами першого кварталу цього року розмір мінімальної заробітної плати можуть підвищити до 4200 гривень на місяць.

У міністерстві освіти також заявили, що з січня підвищать платню вчителям на чверть. Така увага урядовців до бюджетників не випадкова. 2018 рік є передвиборчим, тому політики, які жадають втриматись при владі намагатимуться навіть через «не можу» дійти до серця електорату.

Дорожчі цигарки

Шкодити своєму здоров’ю цьогоріч стане ще дорожче і чим далі тим більше. З 1 січня вже звично підвищується акциз на тютюнові вироби. Цього разу підвищення складає майже 30%. У роздрібній торгівлі одна пачка цигарок може подорожчати на 2-7 гривень.

З кожним роком у майбутньому акциз буде підвищуватись на 20%, поки не досягне європейського рівня у 90 євро за тисячу цигарок. Зараз в Україні акциз складає приблизно 20 євро за тисячу штук.

Три посилки в одні руки

Згідно з ухваленими змінами до Податкового кодексу, мають змінитись правила ввезення в Україну посилок з-за кордону. Без сплати мит одна людина може отримати три міжнародні посилки на місяць із товарами на суму до 150 євро кожна.

Проте експерти сумнівались, що митниця зможе чітко контролювати цю вимогу. А у Верховній раді подейкують про можливі зміни щодо цього рішення. Зокрема, керівник профільного комітету парламенту Ніна Южаніна допускала, що дію цієї норми можуть відтермінувати.

Підвищення пенсійного страхового стажу

У жовтні 2017 року Верховна Рада ухвалила пенсійну реформу, частина з положень якої запрацює з 1 січня 2018 року. Зокрема, вже суттєво збільшується мінімальний необхідний стаж роботи для отримання пенсії за віком – з 15 до 25 років.

У майбутньому щороку мінімальний стаж збільшуватися на 1 рік. До 2028 року він має сягнути 35 років для чоловіків і 30 років – для жінок. При цьому вік виходу на пенсію залишається незмінним – 60 років. Якщо стаж є меншим за 25, але більшим за 15 років, вийти на пенсію можна буде у 63 роки.

Дожити до пенсії для багатьох стане недосяжною метою. Середня тривалість життя в Україні сьогодні становить 71,4 року. У порівнянні з 1990 роком, коли показник становив 69 літ, маємо приріст у 2,6 року. Якщо порівняти тривалість життя жінок та чоловіків в Україні, то різниця становить 10 років — 76,4 “жіночих” проти 66,2 “чоловічих”. Така ситуація спостерігається вже багато років. Наші чоловіки живуть менше не лише ніж жінки, а й ніж чоловіче населення європейських країн. Скажімо, середня тривалість життя шведа більша на 15 років, поляка — на 7

Дешевші електромобілі

Охочі купити електромобілі з 1 січня зможуть зробити це з суттєвою економією. Верховна Рада на один рік здешевила ввезення в Україну нових та вживаних електромобілів – їх можна завозити без сплати акцизу та податку на додану вартість.

Таким чином, експерти прогнозують, що з урахуванням усіх чинників купити електромобіль в Україні можна буде на 17-20% дешевше. Пільговий режим діятиме протягом одного року.

Останні кілька років ринок електромобілів в Україні стрімко зростав. Пільги ще більше стимулюють купівлю екологічно чистих автівок. Зараз, за підрахунками експертів, в Україні їздить понад 4 тисячі електромобілів.

Також з 1 січня 2018 року починається поступове зменшення ввізних мит на автомобілі з ЄС у межах угоди про вільну торгівлю. Цього року мита складатимуть від 5% до 7,3% у залежності від об’єму двигуна.