додому Бердичів (ШОКУЮЧЕ ВІДЕО НІЧНОГО ЗВАЛИЩА) Вночі журналісти, активісти та депутати вимагали погасити сміттєзвалище

(ШОКУЮЧЕ ВІДЕО НІЧНОГО ЗВАЛИЩА) Вночі журналісти, активісти та депутати вимагали погасити сміттєзвалище

375
0

Чим займаються звичайні пересічні бердичівляни ввечері? Відпочивають після важкого трудового дня, спілкуються з друзями, дивляться кіно і повстають на кухнях проти влади. Чим займається звичайний активіст у цей час? Активіст займається мільйоном справ одночасно, аби покращити життя містян та відстояти їх право на безпечне життя. Активний бердичівлянин готовий завжди прибути на місце події, якщо там відбувається щось таке, що загрожує безпеці бердичівлян. Коли о пів на десяту вечора мені зателефонував журналіст газети Діловий Бердичів Денис Заремський та повідомив, що міське смітєзвалище горить, я й хвилини не роздумувала та одразу вирушила на місце події. Коли приїхала, там вже були й інші активісти: Олексій Тростянський та Максим Шафранський. Хлопці показали вогняне зарево, яке виднілось вже здалеку. Окрім того, уже весь район м’ясокомбінату був у чадному диму, люди закривали вікна та намагались не вчадіти. Разом з активістами ми попросили приєднатись до нас і депутата обласної ради від радикальної партії Олега Ляшка Ігоря Романського, який як тільки почув про біду, не забарився приїхати.

IMG_5550
З території нас ніхто не проганяв, один з працівників повідомив, що охоронець про пожежу знає і вже ї гасить. Через гори сміття ми дібрались до місця займання. По той бік прірви ми побачили одного чоловіка, який бігав з шлангом та цівкою води, намагаючись погасити пожежу. До слова сказати, горіло не лише зверху, центр займання був під самим сміттям і такою цівочкою його не загасити. Тим паче, працівник без спеціального обладнання пересувався по горі сміття, яка знизу горіла. Ні про які дотримання правил пожежної безпеки й мова не йде.

Колегіально було вирішено зателефонувати до МНС. Приємний жіночий голос нам повідомив, що про пожежу знають і на місці працюють лісники та в разі, якщо потрібна буде допомога пожежників, ті одразу приїдуть. Лісників ми шукали – не знайшли. Сам працівник з іншого кінця урвища прокричав, що він там один бореться з вогнищем. Активісти, журналісти та депутат вирішили пройти до працівника. Поки ми усі обійшли урвище пожежа ніби загасилась і йшов лише дим. Працівник почав проганяти активістів і натякати, що він у неадекватному стані й за свої дії не відповідає: «Я з Афгана, у мене контузія, краще йдіть звідси». Чоловік помітно нервував та штовхав присутніх. Аби не розпалювати конфлікт було вирішено вийти за територію.

Підійшовши до воріт підприємства ми побачили, що тут присутні вже й інші депутати міської ради та активісти. Охоронець закрив за нами ворота та спокійно пішов собі у свій вагончик. Через кілька хвилин ми побачили, що вогонь знову палахкотить і з ще більшою силою. Працівники проганяли активістів та відмовлялись викликати пожежних. Присутні були змушені викликати правоохоронців.
Правоохоронці прибули досить швидко і одразу сказали, що потрібні пожежні. Ми, звісно, розповіли, що там «працюють лісничі». Уявні «лісничі». Правоохоронців здивувало, чому не рибалки. За викликом поліціянтів швидко приїхали й пожежні, які безперешкодно потрапили на територію звалища. Вже разом з ними зайшли й депутати, й журналісти, й активісти. Щоправда, зайшли й показали вогнище ті, кому дійсно ситуація не байдужа, бо деякі приїхали просто попіаритись на події і навіть не зайшли на територію, це при тому, що їх сюди ніхто не кликав.

Щоб зорієнтувати читачів у часі поясню. Про пожежу стало відомо близько 20.00, близько 22.00 уже більшість активістів вимагала викликати пожежних, та їх ніхто не слухав, керівник підприємства приїхав лише після 23.00.

Тобто три години керівник не знав, що тут відбувається пожежа? Це при тому, що один з депутатів зателефонував до заступника міського голови, який займається питаннями ЖКГ, Сергія Онофрійчука, і повідомив, що сміттєзвалище горить. Відповідь просто шокувала: «Нічого там не горить, тільки журналісти з ліхтариками лазять». Лише після дзвінка депутата пан Онофрійчук зателефонував до керівника Полісся-Екосфера і той прибув на місце події. Відмовлятись з усіма він відмовився, одразу побіг до пожежних.

Питання, яке виникає саме собою: Чому працівники не повідомили про пожежу керівництву? Не хочу робити однозначні висновки, але складається враження, що це горіння нікому не заважає і «усе за планом»! Навіщо переробляти сміття, якщо його можна просто палити. Ті клуби диму, що стояли, містять у собі важкі хімічні сполуки, якими дихають не лише бердичівляни, а й жителі найближчих сіл. Вчора ввечері багато людей, які мешкають поруч, скаржились на задуху та погане самопочуття. Та й самі активісти ще на наступний день відходили від «ароматів».

Розмова з керівником підприємства ще попереду. А от з Сергієм Петровичем Онофрійчуком сьогодні, 30 серпня, вже була. З самого ранку я разом з Денисом Заремським та Олексієм Тростянським навідались до головного комунальника міста. Чи хотіли ми почути нормальні відповідь? ТАК. Чи почули ми її? НІ: «По всій Україні горять звалища, наслідки високого температурного режиму». Ми намагались пояснити, що ніхто не хотів викликати пожежних, що працівники не повідомили керівника, але це слухати ніхто не захотів. Щоправда, Сергій Петрович пообіцяв організувати зустріч з керівником та екскурсію. Чекаємо не дочекаємось! Бо це вже дійсно дістало!

IMG_5548 IMG_5553 IMG_5547 IMG_5549

P.S. дуже неприємно було зранку після події побачити на сторінках деяких «активістів» інформацію про те, о вони там ніби все «розлулили», а насправді не зайшли навіть на територію і толком не знали, де ж горить вогнище. Велике прохання до таких псевдо активістів: якщо ви хочете щось робити для міста, то робіть мовчки, а не піартесь на справах інших. Така ситуація чітко показала «ху із ху» серед активістів. Зробити пару фото на фоні воріт сміттєзвалища це поріг ваших активних мрій?