додому Бердичів Школа свідомого батьківства «Super mama» у Бердичеві

Школа свідомого батьківства «Super mama» у Бердичеві

109
0

«Super mama» – проект орієнтований на підтримку молодих сімей, соціально незахищених верств населення та сиріт, котрі не мають змоги повною мірою оволодіти сучасною інформацією про народження, розвиток та гуманістичне виховання дітей та передбачає цикл занять, семінарів організованих фахівцями. Метою проекту є проведення інформаційної, психолого-педагогічної та корекційної діяльності серед  молодих сімей в період вагітності та виховання дітей для вирішення проблем.

На першому етапі було проведено опитування щодо поглядів на виховання дітей серед сімей міста Бердичева Житомирської області. Здійснивши аналіз результатів, було визначено, що: 39,5% опитаних вважають не потрібним планування вагітності з фахівцями (терапевтом, гінекологом, психологом).; 38,4 %  опитаних розуміють важливість пренатального періоду у розвитку дитини; 26,7 % респондентів вважають необхідним отримувати інформаційну підготовку про вагітність, пологи та виховання дитини; серед усіх ліній розвитку 67,9 % батьків вважають найважливішим інтелектуальний розвиток, тоді як важливість емоційного розвитку дитини відмічають лише 33,3 %.

Наступним етапом було залучення до проекту фахівців: педагогів, психологів, лікарів терапевтів, педіатрів, акушер-гінекологів, котрі на благодійних умовах надавали консультації на базі орендованих приміщень.

Вдалось реалізувати проект у 4 напрямках:

Щомісяця, були проведені семінари для молоді та молодих пар, де фахівці знайомити з процесом зачаття та особливостями планування здорової вагітності, профілактики вад розвитку плоду, виникнення хвороб чи погіршення здоров’я, формування правильної мотивації зачаття (Липень – Грудень 2017).

Фахівцями розроблено курс занять «Курси для вагітних: підготовка до пологів.», котрі розглядали наступні питання: фізіологія та психологія вагітності; етапи пологів; допомога партнера в пологах;  не медикаментозне обезболення в пологах (дихання, позиції, палсінг, ребозо, ароматерапія); догляд за новонародженим; грудне вигодовування; розвиток і виховання дитини (Вересень – Грудень 2017).

Щонеділі проводились зустрічі мам з дітками 1-2 років та 2-3 років. На даних зустрічах батьки з допомогою педагога здійснювали завдання з фізичного, соціального, мовленнєвого, математичного, сенсорного, художньо-музичного розвитку, та обговорювали з психологом педагогічні ситуації, які виникають в ході виховання дитини та способи їх вирішення дитини (Вересень – Грудень 2017).

Кожної п’ятниці організовували зустрічі з батьками де обговорювали питання стосовно особливостей розвитку дітей дошкільного віку, сепарації та адаптації, відновлення ресурсу втомленої мами та ін. дитини (Вересень – Грудень 2017).

Ініціатива проекту доносить до населення важливість виховання та розвитку дитини раннього віку, необхідність прийняття та спілкування з дитиною з перинатального періоду.  Вагітні жінки, ті, що приймали участь у проекті впевнені у  власній можливості успішно народити та виховати гармонійну особистість, та значно менше піддаються панічним страхам. Чоловіки значно краще розуміють свою роль у пологах та батьківстві, що збільшує їх активну участь у подальшому вихованні дитини.

Контактні дані:

Голова організації та координатор проекту: Маринчак Катерина Василівна

Телефон: 097-46-79-897. Е-mail:  katerinamarunchak@gmail.com