додому Бердичів Чи популярна послуга «муніципальна няня» та що змінилося з 2019 року

Чи популярна послуга «муніципальна няня» та що змінилося з 2019 року

10
0

Послуга «муніципальна няня» діє в Україні з 1 січня 2019 року. Наскільки вона популярна у Житомирі та що змінилося з того часу, журналісти Житомир.info дізнавалися в управлінні соціального захисту населення Богунського району.

«Муніципальна няня — це фізична особа підприємець або юридична особа, яка має право здійснювати догляд за дітьми і з якою у батьків укладено договір про надання такої послуги. Послуга надається батькам або опікунам, якщо немає батьків, сім’ям, у яких є діти з особливими потребами. Це діти, які мають інвалідність або тяжко хворі діти, яким не встановлено інвалідність, якщо дитина хвора на онкологічні захворювання, цукровий діабет, тоді такі сім’ї можуть скористатися даним видом допомоги; батьки, у яких є більше двох чи трьох дітей до трьох років, і якщо заявник, у якого є дитина до трьох років, є особою з інвалідністю першої або другої групи. Для підтримки саме цих категорій осіб існує допомога «муніципальна няня». Станом на сьогодні такою послугою скористалося 56 мешканців Житомирської територіальної громади», — розповідає заступниця начальника управління соціального захисту населення Богунського району Наталя Дехтярьова.

У 2021 році розмір грошової компенсації складав 1921 грн на місяць, вже у 2022 році сума компенсації складатиме 2100 грн, каже заступниця начальника управління соціального захисту населення Наталя Дехтярьова.

«Розмір допомоги складає прожитковий мінімум для дитини до 6 років станом на січень поточного року, на сьогодні це 2100 грн. Якщо ми призначаємо компенсацію на дитину з інвалідністю або тяжко хвору дитину, то розмір компенсації складає два прожиткових мінімуми, тобто 4200 грн, але цей розмір не може бути більшим, ніж прописаний у договорі, бо родина складає угоду з муніципальною нянею, і там прописано, скільки няня має отримувати за надану послугу», — каже Наталя Дехтярьова.

Крім того, в управлінні зазначили, що відбулися деякі зміни. Зокрема, вже немає обмежень щодо кількості дітей, за якими може доглядати муніципальна няня.

«Раніше було передбачено надання такої компенсації працюючим батькам, тобто якщо вони вийшли на роботу, і мама, і тато працюють, тоді ми і призначали. На сьогодні трошки обмежене коло одержувачів, більш адресно підходимо до цього виду допомоги, тобто вже не факт працевлаштування впливає на право призначення, а саме те, які діти є в родині, це діти з особливими потребами чи двоє або більше дітей до трьох років. Також зняли обмеження по кількості дітей за яким няня буде здійснювати догляд. Раніше було обмежено кількість дітей, на даний час це обмеження знято», — говорить Наталя Дехтярьова.

 

Житомир інфо