додому Бердичів Бізнес Чому депутати не хочуть полегшити життя містян?

Чому депутати не хочуть полегшити життя містян?

123
0

У міській раді почалась активна підготовка до наступної сесії міської ради. З початку тижня депутати будуть плідно працювати над переглядом питань, винесених на сесію, у своїх комісіях. Журналісти пильно стежитимуть за роботою, що проводиться у комісіях. Адже комісії ще не розпочались, а гострі питання вже назріли.

Лежить у міській раді, думаю, що в далекій папці, проект «Про створення електронної бази даних власників та орендарів земельних ділянок та нерухомого майна нашого міста», запропонований депутатом Сенчею. Запропонував депутат цей проект ще перед минулою сесією, але розглянути його не могли, бо не було витримано терміни оприлюднення. Ближче до цієї сесії всі терміни по оприлюдненню завершені, а от результату по розгляду проекту немає. Результату немає, бо в першу чергу він є незручний для любителів деребану земельних ділянок.

У чому ж його суть. Для зручного користування інформацією по земельним ділянкам та нерухомому майну депутат пропонує створити єдину електронну базу даних по місту. На базі мапи міста нанести цифрову карту, де були б зазначені межі нашого міста, межі земельних ділянок з кадастровими номерами, форма власності, цільове призначення, площа та власник (без зазначення персональних даних). Тобто, кожен громадянин міста може зайти на сайт, подивитись кількість вільних ділянок, оцінити скільки вона б могла коштувати, щоб взяти в оренду. Завдяки такому реєстру можна було б запровадити онлайн-послугу замовлення виписки про нормативно-грошову оцінку землі: замовити на сайті і прийти через кілька днів отримати. Спростило б це й роботу відділу комунальної власності та землеустрою. На карті було б позначено економічно-планувальні зони та категорії землі. Якщо б це все зробили у кольоровому вигляді, то з легкістю можна було б віднайти необліковані земельні ділянки та будівлі. але «зацікавлені депутати» не зраджують старій бердичівській традиції не приймати неугодні рішення.

В першу чергу проект мав би підтримати Левицький Роман, голова постійної комісії житлової політики, інженерного господарства, будівництва, транспорту, землекористування, комунального майна та власності, благоустрою та екології, куди була направлена пропозиція. Але члени комісії про таку пропозицію не чули. Фракція «Батьківщина» теж поки відмовчується від підтримки. Зрозуміло, що промазурівський БПП зовсім відмовиться від підтримки, адже це значно зачіпає інтереси міського голови. Наразі добитись у земельного відділі інформацію про земельні ділянки просто неможливо, бо вони прикриваються якимось нереальним законом про секретну інформацію. Хоча Верхвона Рада надала інформації про рухоме й нерухоме майно громадян статус публічної в середині липня 2015 року. Ухвалений парламентом закон передбачає спрощення процедури доступу до відомостей, які містяться у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, надання вільного доступу до Державного земельного кадастру та Єдиного державного реєстру. Більше того, Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру у рамках реформування системи земельних відносин з 6 жовтня 2015 року відкрила Інтернет-доступ до реєстру власників земельних ділянок, а також запустила-онлайн послугу замовлення виписки про нормативно-грошову оцінку землі.

Земельні ділянки у місті комусь належать, хтось їх орендує, а хтось просто бронює, на майбутнє. Зрозуміло, що прийняття такого проекту значно полегшить життя бердичівлян, але ускладнить його тим, хто прийшов у міську раду для лобіювання своїх інтересів.

P.S. А от повторно внести пропозицію, щодо викупу земельної ділянки на ринку «Північний», цей самий голова комісії не забув.