додому Бердичів Через спалах африканської чуми в виправній колонії мають знищити майже сотню...

Через спалах африканської чуми в виправній колонії мають знищити майже сотню свиней

59
0

У підсобному господарстві виправної колонії №4, де для власних потреб вирощували близько сотні свиней, виявили спалах африканської чуми. Усе поголів’я знищать.

Про це 9 лютого повідомила пресслужба Житомирської міської ради.

«У Житомирській виправній колонії №4 зафіксовано спалах АЧС. Установа має своєї підсобне господарство, де вигодовувалося 95 свиней. У колонії кажуть, тварин тримали винятково для власних потреб, на час, коли були перебої з постачанням м’ясної продукції», – йдеться у повідомленні.

 

 

Для з’ясування епізоотичної ситуації на місці та проведення епізоотичного розслідування, встановлення причин загибелі тварин, джерел і шляхів можливого занесення збудника африканської чуми свиней (АЧС) і вжиття заходів щодо недопущення поширення збудника хвороби за його межі невідкладно прибула група швидкого реагування. Було відібрано біологічний матеріал та направлено для дослідження на АЧС до Житомирської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби, де було встановлено діагноз африканська чума свиней.

«Рішенням позачергової міської надзвичайної протиепізоотичної комісії, яка сьогодні (9 лютого, – ред.) зібралася в міській раді, вирішено все поголів’я свиней на території колонії умертвити безкровним методом, спалити та захоронити залишки трупів в місці їх виявлення, місце спалення обробити хлорним вапном. Також на території виявлення спалаху африканської чуми свиней встановити 40-денний карантин. Контроль за виконанням рішення покладено на Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області», – повідомили в міській раді.