додому Бердичів Черговий етап медичної реформи на Житомирщині

Черговий етап медичної реформи на Житомирщині

23
0

У Житомирі 25 лютого відбулась нарада, під час якої фахівці Національної служби здоров’я України та Міністерства охорони здоров’я поінформували керівників медичних закладів стосовно впровадження Програми медичних гарантій, що запрацює у повному обсязі з 1 квітня 2020 року.

У заході взяли участь директор центрального міжрегіонального департаменту НСЗУ Володимир Пляцек, голова обласної ради Володимир Ширма, голова облдержадміністрації Віталій Бунечко, керівники закладів охорони здоров’я, народні депутати України, депутати обласної ради, представники місцевої влади та громадських організацій тощо.

Під час зустрічі було розглянуто питання щодо нової моделі оплати послуг у рамках Програми медичних гарантій, кадрового та матеріально-технічного забезпечення лікарень, зокрема комп’ютерного оснащення. Також учасників наради було поінформували про новий порядок реєстрації медичних закладів, перелік необхідних документів, ознайомили з процедурою подачі заяв на укладання договорів із НСЗУ.

Варто зазначити, що на Житомирщині наразі підключено до системи eHealth 58 закладів надання першої медичної допомоги, зареєстровано 798 лікарів, підписали декларації понад 98 тис. пацієнтів або 81% від усього населення області. Переуклали договори на 2020 рік з НСЗУ усі 45 закладів, що надають першу медичну допомогу, 48 закладів спеціалізованої медичної допомоги подали пропозиції на контрактування. Окрім цього, підписали договори 6 приватних медичних закладів. Автономізацію завершили 50 закладів, що вказує на 100% показник готовності. Комп’ютерізація у 23 закладах відповідає вимогам повністю, 24 заклади – у процесі завершення, 3 заклади не відповідають вимогам. Усі заклади, що надають вторинну і третинну медичну допомогу, 100% підключено до медичної інформаційної системи. Загальна готовність області до впровадження чергового етапу медичної реформи становить 90, 5%, по Україні в цілому цей показник становить 88,6%.