додому Бердичів Чергова реформа: Дітей в Бердичівських інтернатах скоро майже не залишиться

Чергова реформа: Дітей в Бердичівських інтернатах скоро майже не залишиться

128
0

Міністр соцполітики Андрій Рева, визначив головне завдання цієї реформи – попередити потрапляння дитини до інтернатного закладу. «Підтримка сімей, де є діти з інвалідністю, органами влади зменшує ризик їхнього потрапляння до інтернату. Ми будемо добиватись того, щоб мама, яка виховує таку дитину, мала статус соціального працівника», – сказав Олександр Рева під час свого нещодавного виступу в Житомирі.

Про це повідомляє сайт Житомирської облради.

На сьогодні в Україні в інтернатних закладах перебуває 1,5% усіх дітей країни. Відповідно до Національної стратегії, вже у 2016 році дітей в такого роду інституціях має бути менше 0,5%. А ті діти, які там залишаться, житимуть у невеликих установах, де умови будуть максимально наближені до сімейних, – тобто до 15 осіб в одному закладі.

Відповідно до плану реалізації 1-го етапу стратегії, міністерства спільно з громадськими організаціями, місцевою владою та експертами повинні розробити і ухвалити нормативно-правові акти, проаналізувати існуючу мережу закладів, затвердити регіональні плани реформування системи інституціонального догляду та виховання дітей, сформувати і навчити регіональні команди , розробити навчальні програми з підготовки, перепідготовки фахівців, які працюють з інвалідністю, залучити інвестиції для впровадження реформи системи інституційного догляду та виховання дітей.

На сьогодні, у комунальній власності обласної  ради є п’ять лише дитячих будинків-інтернатів, два дитячих будинки. Причому два з них на Бердичівщині – один в місті, один в районі.

Технічну, експертну та методичну допомогу у реалізації пілотного проекту на Житомирщині надасть Фундація Lumos, заснована Джоан Роулінг для сприяння припинення інституціалізації дітей по всьому світові. До цього Фундація працювала з Болгарією та Молдовою, де нині вже майже повністю зникли інтернати. Тепер Lumos допоможе Україні з реформою деінституціалізації, яка розпочалась влітку цього року.