додому Бердичів Цього дня у Бердичеві народився Віталій Олексійович Лонський

Цього дня у Бердичеві народився Віталій Олексійович Лонський

148
0

Цього дня 1927 року  у Бердичеві в робітничій родині народився Віталій Олексійович Лонський (1927-2004) – заслужений тренер України, Почесний громадянин міста Бердичева.

Віталій Лонський за період своєї тренерської роботи підготував 18 майстрів спорту, виховав 4 майстри міжнародного класу, серед яких Валерій Скворцов, Рустам Ахметов, Анатолій Мороз та інші. Кожен третій учень спортивної школи Віталія Лонського виконував нормативи майстра спорту. Його учні стали учасниками Олімпійських ігор у Токіо, Мехіко, Мюнхені, чемпіонатів Європи і їх переможцями.

У 1963 році Віталію Лонському присвоєно звання “Заслужений тренер України”, у 1968 році він був удостоєний звання “Заслужений тренер СРСР”.

З 1984 року у Бердичеві почали щорічно проводитися республіканські змагання з легкоатлетичних стрибків (висота, довжина, потрійний стрибок) на приз заслуженого тренера В.О. Лонського. З 1994 року на честь заслуг тренера в Бердичеві започатковані щорічні міжнародні змагання зі стрибків у висоту на приз В.О. Лонського. Відтоді турнір став міжнародним.

Помер Віталій Олексійович Лонський 20 квітня 2004 року. Похований у Бердичеві на міському кладовищі в секторі почесних поховань.

Джерело: Мій Бердичів