додому Бердичів Цьогоріч жоден бердичівський краєзнавець не отримав обласної премії

Цьогоріч жоден бердичівський краєзнавець не отримав обласної премії

52
0

В обласній раді 26 грудня підбито підсумки і нагороджено лауреатів обласної краєзнавчої премії. На здобуття нагороди було подано 7 науково-дослідних робіт у двох категоріях. Зокрема, у категорії «досвідчені краєзнавці, музейні установи та працівники» представили роботи 6 претендентів, у категорії «учні загальноосвітніх шкіл, студенти ВНЗ» було представлено одну роботу.

За результатами розгляду робіт,  у І категорії переможцем 1-ї краєзнавчої премії став Ігор Криворучко за роботу «Ходорків. Історія села», 2-у премію здобули Руслан Контратюк та Олена Тунік, які презентували роботу «Історія українського села. Глибочок та Крути», а 3-ю премію отримав Іван Савицький за роботу «Нова мандрівка по життєпису Євстахія Івановського».

Подяками обласної ради відзначено Валентина Згурського за книгу «Борщів» та Гарія Макаренка за роботу «Земля селянам? Або як знищували куркулів».

Варто зазначити, що згідно з положенням, Житомирська обласна краєзнавча премія виплачується за рахунок коштів обласного бюджету, передбачених на фінансування галузі «Культура» у І категорії – перша премія – 1500 грн; друга премія – 1000 грн; третя премія – 500грн.

Жодного бердичівського краєзнавця на події не було помічено. Варто відзначити, що дослідження української історії бердичівщини перебуває нині в занепаді. Робота місцевих краєзнавців зводиться виключно до прославляння періоду радянської окупації, розгляду історії нацменшин та їх представників на наших теренах.

Нагадаємо, єдиною подією з українським змістом в цьому напрямку, яка відбулася протягом року в місті, стала презентація Олексія Побережного про події в Бердичеві сто років тому. Перший інформаційний портал Наш Бердичів тоді висвітлював захід у матеріалі

Олексій Побережний вразив учасників презентації фактами подій національної революції 1917 -1921 років у Бердичеві