додому Бердичів Церемонія нагородження переможців Житомирської обласної краєзнавчої премії. Бердичівлян нема, але…

Церемонія нагородження переможців Житомирської обласної краєзнавчої премії. Бердичівлян нема, але…

67
0

В прес-центрі обласної ради 26 грудня голова обласної ради Володимир Ширма нагородив переможців обласної краєзнавчої премії. Цього року на конкурс було подано 14 авторських робіт, які змагались у двох категоріях.

Перша категорія – це досвідчені краєзнавці, музейні установи та працівники, а друга категорія –  учні загальноосвітніх шкіл, студенти вищих навчальних закладів.

За рішенням комісії у І категорії першу премію присуджено Сергію Стельниковичу – доктору історичних наук, доценту кафедри історії України Житомирського державного університету ім. І.Франка за роботи «Український національний рух опору Тараса Бульби-Боровця: історичний нарис» та «Житомирсько-Вінницький регіон в умовах нацистської окупації (1941-1944 рр.)».

Другу премію присуджено Геннадію Цвіку – вчителю історії та правознавства Радомишльської гімназії, члену Житомирської обласної організації Національної спілки краєзнавців України за роботу «Історія Радомишля». Третю премію отримала Олені Тунік за роботу «Старосільці та навколишні землі».

У ІІ категорії першу премію присуджено Дмитру Гюбнеру– студенту відділення «Агрохімія» Житомирського агротехнічного коледжу за роботу «Крошенський садово-бджільничий технікум: невідомі сторінки історії.

Всі переможці конкурсу отримали звання «Лауреат Житомирської обласної краєзнавчої премії» та грошову премію.

Попри те, що бердичівлянин Павло Скавронський очолює Житомирську обласну організацію Національної спілки краєзнавців України, ніхто з наших містян переможцем конкурсу не став. В той же час, книга Сергія Стельниковича «Житомирсько-Вінницький регіон в умовах нацистської окупації (1941-1944 рр.)» детально описує події на Бердичівщині того часу.

Премія була заснована обласною радою у 2012 році з метою відзначення жителів області за кращі науково-дослідницькі, науково-популяризаторські роботи з питань історії, культури та природи Житомирщини.