додому Бердичів Цей день в історії Бердичева

Цей день в історії Бердичева

101
0

1917 р. — цього дня в Бердичеві утворена Рада робітничих і солдатських депутатів (голова т. Калмиков). У місцевій газеті “Южное слово”, що видавалася з 1913 року, читаємо: “На собрании депутатов всех воинских частей местного гарнизона единогласно было решено войти в контакт с Советом рабочих депутатов. Был избран исполнительный комитет и президиум Совета. Послана приветственная телеграмма Петроградскому Совету рабочих и солдатских депутатов”. Також цього дня з нагоди Лютневої революції в Бердичеві пройшла демонстрація, в якій прийняли участь війська місцевого гарнізону.

1919 р. — у район Бердичева прибули війська під командуванням командира Першої української радянської дивізії Миколи Щорса. Більшовицьке керівництво доручило йому ліквідувати загрозливе становище на фронті, яке виникло в результаті захоплення Бердичева військами Симона Петлюри 7 березня. З цього дня розпочинаються кровопролитні бої за Бердичів, які з перемінним успіхом триватимуть до квітня місяця.

1930 р. — на бердичівському машинобудівному заводі “Прогрес” було розбито та переплавлено великий кармелітанський дзвін, який зняли з кляштору Босих Кармелітів. Державний історико-культурний заповідник, що розташовувався на території колишнього кляштору, сповістили про те, що вага дзвону становить 2583 кг та ще для кількох фрагментів дзвону вагу не встановлено. Тож, вірогідно, фактична вага дзвону була більшою, адже за метал музей мав отримати кошти, які його керівництво планувало витратити на ремонт приміщень заповідника.

2000 р. — наказом Міністерства освіти і науки України Бердичівський машинобудівний коледж перейменовано у Бердичівський Політехнічний коледж. Державна атестаційна комісія міністерства в цілому акредитувала коледж за статусом вищого навчального закладу I рівня акредитації.

2013 р. — в селі Райки Бердичівського району відбулось освячення Свято-Троїцького храму. Божу службу провів разом з священиками Бердичівського округу архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим. Також Владика вручив високі церковні нагороди та відзнаки Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира: Орден Святителя Миколая Чудотворця – меценату будівництва храму Габріелу Мкртчяну та Грамоти за заслуги перед Українською Православною Церквою – учасникам зведення нової церкви.