додому Бердичів Бізнес Хто-Хто у Бердичеві так воду бруднить? Офіційні висновки екологів

Хто-Хто у Бердичеві так воду бруднить? Офіційні висновки екологів

366
0

Як ми вже писал раніше, Державна екологічна інспекція у Житомирській області позапланово активно працює на теренах міста та району. В липні-серпні поточного року було здійснено ряд заходів державного контролю в частині використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів. Зокрема було проведено обстеження водоохоронних зон струмка Грабарка та річки Гнилоп’ять.

В ході обстеження було встановлено чисельні факти несанкціонованого скиду стоків, так і скиду неочищених та не доочищених, а також забруднення земель стоками. Екологи встановили ряд підприємств, які негативно впливають на стан поверхневих вод.

МКП «Бердичівводоканал»
Це комунальне підприємство надає послуги з централізованого водопостачання та здійснює транспортування стічних вод на очисні споруди ТОВ «КЕС». Підприємством не вживається ніяких заходів по здійсненню контрою за якістю та кількістю стічних вод, що скидають асенізатори до зливових станцій прийому стічних вод. Недобросовісні підприємці, які надають послуги по викачці нечистот, зливає нечистоти в незатверджених точках зливу. Окрім цього, є непоодинокі випадки несанкціонованого скиду стічних вод у струмок Грабарка, так с КНС ПрАТ «Дніпровуд», яка була передана Бердичівводоканалу, стічні води без очистки потрапляють прямо у струмок Грабарку, який впадає у Гнилоп’ять. Що говорити вже про те, Правила приймання стічних вод у каналізаційні мережі міста взагалі не відповідають Правилам приймання стічних вод підприємствами у комунальні та відомчі системи каналізаційних пунктів України затверджених Наказом Держбуду України. Відсутня і схема каналізаційних мереж з чітким розподілом балансоутримувача.

ТОВ «КЕС»
Дане підприємство надає послуги транспортування стічних вод на власні очисні споруди. У попередніх репортажах ми вже показували, у яких станах перебувають ці очисні. Дане підприємство щорічно входить до переліку підприємств-забруднювачів водних об’єктів області. Підприємство скидає зворотні води з очисних споруд каналізації у річку Гнилоп’ять з перевищенням встановлених нормативів ГДС, тим самим забруднюючи басейн річки.
Очсині споруди експлуатуються з порушенням технологічного регламенту роботи, як наслідок стоки неналежно очищуються. Систематично не виконується рішення головного Державного інспектора з охорони навколишнього середовища про обмеження скидів перевищенням нормативів гранично допустимих скидів.
18 серпня при журналістах та громадських активістах екологи зафіксували аварійну ситуацію внаслідок чого відбувся несанкціонований скид зворотних вод у водний об’єкт поблизу насосної станції.

ТОВ «Шкірзавод «Велес»»
Під ас перевірки даного підприємства було встановлено, що скид стічних вод здійснюється без попереднього очищення на локальних очисних спорудах. Наявне на шкірзаводі виробничих стоків на решітках навіть не забезпечує належне утримання каналізаційних мереж куди відводять стоки та призводить до аварійних ситуацій на каналізаційних мережах КНС. За результатами лабораторних досліджень, які відбирали з виробничих проб, наявне значне перевищення затверджених нормативів ГДК по наступних показниках: по хлоридах майже у 5 раз, ХСК в 3,6 раз, по азоту амонійному в 3,5 раз, по сульфатах в 2 рази. Підприємство здійснює свою діяльність без позитивного висновку державної екологічної експертизи, систематично не виконує законні розпорядження Державної екологічної інспекції.

ПП Кущак
Під час перевірки цього підприємства було встановлено, о скид стічних вод здійснюється після попереднього механічного очищення на решітках та відстійниках у каналізаційну мережу, на відрізку від контролю колодязя по всій протяжності вул. Петровського до камери гасіння по вул. Житомирській, які підприємець самі обслуговує. На час проведення перевірки підприємцем роботи по ремонту каналізаційних колодязів проведені. Результати лабораторних досліджень відібраних стічних вод показали перевищення затверджених нормативів ГДК по наступних показниках: по азоту амонійному в 3 рази, по ХСК в 2,7 раз, по хлоридах у 3,4 рази, по сульфатах та БСК-5 в 2 рази.

ПАТ «Бердичівський м’ясокомбінат»
Під час перевірки було встановлено, що підприємство виробничою діяльністю майже не займаються і, відповідно, виробничі стоки у каналізаційну мережу не відводяться. Та попередніми перевірками неодноразово було зафіксовано, що при проведені виробничої діяльності комбінатом не забезпечується попереднє очищення виробничих стоків, локальні очисні споруди в неналежному стані.
Станом на 18 серпня ні Бердичівська міська рада, ні суб’єкт господарювання, які здійснюють транспортування стічних вод, не мають схеми каналізаційних мереж та КНС з чітким розподілом зон відповідальності по утриманню та експлуатації. Все це призвело до того, що неможливо дієво проконтролювати відведення стічних вод міста для очистки на очисних спорудах каналізації тане допустити потрапляння неочищених стоків на рельєф місцевості та до водних об’єктів. Як наслідок, несанкціоновані скиди стічних вод, що потрапляють на відкриті земельні ділянки, забруднюють грунт. Зокрема, такою речовиною як амоній (азот амонійний), концентрація якого в верхніх шарах грунту (0,2м) перевищує фоновий вміст від 2 до 5 разів.