додому Бердичів Хто з бердичівлян може отримати пільги на навчання

Хто з бердичівлян може отримати пільги на навчання

80
0

Державну цільову підтримку для здобуття професійно-технічної та вищої освіти, що надаватиметься протягом навчання, отримуватимуть 5 категорій громадян.

Відповідну постанову про порядок та умови надання такої допомоги затверджено 23 листопада на засіданні Кабінету Міністрів України, повідомляє прес-служба МОН.

Підтримка надаватиметься:

1) особам, що визнані учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

2) дітям осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

3) дітям, які віднесені до осіб, зазначених в абзацах четвертому-восьмому та чотирнадцятому пункту 1 частини першої статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; – тобто дітям співробітників МВС, ЗСУ, Нацгвардії, СБУ тощо, які загинули внаслідок поранення, контузії або каліцтва під час участі в АТО. А також діти, чиї батьки загинули внаслідок поранень під час Революції Гідності.

4) дітям, один із батьків яких загинув (пропав безвісти або помер) внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції;

5) дітям, що зареєстровані як внутрішньо переміщені особи.

Постанова передбачає різні для кожної категорії види надання державної цільової підтримки.

Загалом, вона буде надаватися у вигляді повної або часткової оплати навчання за рахунок коштів загального фонду державного або місцевого бюджетів, пільгових довгострокових кредитів на навчання, соціальної стипендії, безоплатного забезпечення підручниками, безоплатного проживання в учнівських гуртожитках та безоплатного доступу до мережі Інтернет, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах.

Нагадаємо, що раніше Міністерство освіти оприлюднило перелік 19 професій загальнодержавного значення, за якими готуватимуть кадрів професійно-технічних навчальних закладах коштом держбюджету. До списку увійшли: машиністи та мотористи бурової установки, монтажник систем вентиляції, бурильник та помічник бурильника експлуатаційного та розвідувального буріння свердловин на нафту та газ, помічник машиніста тепло- та електровоза.

Як повідомляє Голос Свободи, у перелік також потрапили: тістороби, живописці, верстатники, токарі, фрезерувальники, монтери, виноградарі й бджолярі.