додому Бердичів Фахівці Житомирського обласного лабораторного центру знайшли в бердичівських трубах питну воду

Фахівці Житомирського обласного лабораторного центру знайшли в бердичівських трубах питну воду

108
0

Якість питної води служить основою епідемічної безпеки і здоров’я населення. Доброякісна вода є показником високого санітарного благополуччя і життєвого рівня населення, забезпеченого централізованим водопостачанням. В Україні якості питної води органи влади та охорони здоров’я приділяють особливу увагу.

Питна вода повинна відповідати СанПіН “Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною”

Вода – це невичерпне джерело життя, який підтримує нормальну життєдіяльність всього організму. Проте, окремі хвороби передаються через воду. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 25% населення постійно ризикує захворіти хворобами, пов’язаними із споживанням недоброякісної питної води.

До таких хвороб належать інфекційні захворювання (вірусний гепатит А, черевний тиф, дизентерія, холера, ротавірусні інфекції, лептоспіроз тощо) і хвороби, що пов’язані з хімічним забрудненням води (водно-нітратна метгемоглобінемія, флюорози, отруєння токсинами синьо-зелених водоростей тощо). Щороку Міністерство охорони здоров’я повідомляє про спалахи тих чи інших захворювань, пов’язаних з водою.

Не є виключенням і Житомирська область. Протягом 2016 року фахівцями обласного лабораторного центру здійснено значний обсяг досліджень якості питної води в усіх районах області.

На Бердичівщині протягом 2016 року було взято 251 пробу води з нецентралізованого водопостачання, з яких 113 не відповідає нормам питної. В централізованому водопостачанні з 304 проб, не відповідає нормам питної лише 6.

При цьому у нецентралізованому водопостачанні перевищення гранично допустимих концентрацій виявлено у 200 пробах із 318, тоді як в централізованому – лише 5 з 208 проб.