додому Україна Політика У Сімферополі в день народження Кобзаря несуть квіти до його пам’ятника

У Сімферополі в день народження Кобзаря несуть квіти до його пам’ятника

80
0

Кримчани шанують українського поета Тараса Шевченка в день його народження 9 березня. Шанувальники Кобзаря в середу несуть квіти до його пам’ятника в Сімферополі, повідомляє Крим.Реаліі.

Люди довго не затримуються біля монумента, кладуть квіти і швидко йдуть. Хоча явного оточення навколо немає, за пам’ятником чергують поліцейські і люди в штатському, повідомляють очевидці.

Активісти Українського культурного центру в Криму хотіли провести акцію до 202 річниці від дня народження Шевченка, але підконтрольна Росії адміністрація Сімферополя заборонила проведення акції, посилаючись на надзвичайний стан на півострові.

У минулому році акція до дня народження Шевченка закінчилася затриманням активістів поліцією і судовими рішеннями.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели ряд економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».