додому Бердичів У районі підвели підсумки проекту «Розвиток фінансової незалежності сільських громад через формування...

У районі підвели підсумки проекту «Розвиток фінансової незалежності сільських громад через формування навичок агробізнесу у школярів та відновлення пришкільного тепличного та садового господарства».

58
0

У понеділок, 23 травня 2016 року, у малій залі Бердичівської райдержадміністрації відбулося засідання «круглого столу» з підведення підсумків проекту, що реалізовувався на теренах Бердичівського району та мав назву: «Розвиток фінансової незалежності сільських громад через формування навичок агробізнесу у школярів та відновлення пришкільного тепличного та садового господарства».

Даний проект був підтриманий та впроваджений програмою «Україна – житниця майбутнього» ТОВ «Монсанто Україна». Участь у ньому взяли загальноосвітні школи району за підтримки відділу освіти Бердичівської райдержадміністрації та Житомирської обласної асоціації фахівців соціальної сфери.

Учасники круглого столу Юлія Тірошко – координатор соціальних проектів компанії «Монсанто Україна», Вероніка Мишківська та Андрій Сочинський – менеджери проекту та експерти ЖОАФСС, Оксана Мельниченко – директор будинку дитячої та юнацької творчості Бердичівської районної ради, директори шкіл Бердичівського району, представники громадськості мали змогу переглянути презентацію програми «Україна – житниця майбутнього», презентацію результатів проекту та розвиток еколого – натуралістичного напрямку через гурткову роботу у позашкільному закладі освіти; обговорити актуальність проекту та перспективу подальшої співпраці в межах проектних ініціатив.

Загалом, для участі у програмі відгукнулися 17 шкіл Бердичівського району. Заклади освіти, в межах соціальної програми, отримали 190 саджанців плодових дерев, насіння для висіву у відкритий ґрунт та у теплицях, їх було забезпечено розсадою, надано можливість реставрувати, відновити і удосконалити пришкільні теплиці. Зокрема, технічні роботи у них були виконані у Половецькій ЗОШ І – ІІІ ст., Озадівській ЗОШ І – ІІІ ст., Швайківській ЗОШ І – ІІІ ст. Директори даних шкіл та керівники гуртків презентували учасникам заходу результати проведеної роботи у пришкільних теплицях, а також назвали головний результат, на їх погляд, який надав проект – це зацікавити молодь, привити любов до рослин, розвивати сільське господарство і залишити молоде покоління на селі.

«Відновлення функціонування теплиці у Озадівській школі – це чудова нагода для дітей проводити науково – дослідницьку роботу, вирощувати овочі, а цим, у свою чергу, допомагати шкільній їдальні та споживати продукти, які вирощені власноруч. Завдяки цьому світогляд дитини змінюється, поліпшується якість викладання предметів природничого циклу та естетичного виховання. Дітям надзвичайно подобається працювати у теплиці, вони з цікавістю і нетерпінням чекають результатів своєї праці» – зазначила у своєму виступі директор Озадівської ЗОШ І – ІІІ ст. Валентина Романенко.

Усі учасники «круглого столу», у результаті зустрічі, дійшли до висновку, що спільна праця освітян району, Житомирської обл. асоціації ФСС та підтримки фонду «Монсанто Україна» показала високі досягнення і гарний результат, а отже, робота у проекті була ефективною.