додому Україна Кримінал У Карпатах засипали буковинські водоспади, щоб вивезти ліс (фото)

У Карпатах засипали буковинські водоспади, щоб вивезти ліс (фото)

150
0

У Чернівецькій області в селі Розтоки Путильського району на території Українських Карпат засипали каскад з 7-ми буковинських Смугарскіх водоспадів, які відносяться до природоохоронних об’єктів і за збереження яких відповідає Розтоковскій сільрада. Про це повідомляють блогери “Версії”.

Розслідувати цю почав турист і активіст Олег Стоцький. Раніше він займався облагороджуванням місцевості, але коли в черговий раз повернувся туди, то виявив засипані водоспади і машини з деревиною.
Далі справою зайнявся нардеп Іван Рибак, який взяв процес з’ясування обставин на себе. Але його участь закінчилося на контролі установки крамничок. Про те, хто давав дозвіл на засинання водоспадів він не повідомив.

Як з’ясувалося, за документами відповідальність за збереження природоохоронної зони водоспадів несе Розтоковскій сільрада.
Але глава сільради Марія Джуряк заявила, що ДП “СЛАП” Карпатський держспецлісгосп “не звертався до сільської ради із заявою і нічого не погоджував про свою діяльність на території заповідної зони.
У той же час в газеті “Взгляд” голова сільради повідомляє: “Цей водоспад розташований на території нашого та Підзахарічівского сільських рад, але розпоряджається ним держлісгосп. Ми нічим допомогти не можемо, так як дозвіл на засипку водоспаду дали вони”.
У Чернівецькому обласному управлінні лісомисливського господарства запевнили, що все в рамках закону, так як водоспади засипали тільки на певний період, поки перевезуть сухостій.

В.о. голови гослесоохотхоза Роман Череватий сказав, що його служба не несе відповідальності за Смугарскіе водоспади, оскільки вони знаходяться під юрисдикцією сільської ради села Розтоки та, за словами директора спецлесгоспа Василя Бурака, сама голова сільської ради і представники Путильської РДА відвідували ведуться роботи.
За словами президента Всеукраїнської асоціації деревообробних підприємств Дмитра Артемчука у лісових господарств були і кошти, і можливість для того, щоб поставити над водоспадом дерев’яний міст, а не засипати його, порушуючи екологічне законодавство.

03cbda0b49468eff75de38f3d9abed7a56748836 408a985ee43710f6bae6d355d5db426f2c03076f