додому Бердичів У Житомирі «Укразалізниця» хоче скасувати приміські потяги, якщо не отримає від міста...

У Житомирі «Укразалізниця» хоче скасувати приміські потяги, якщо не отримає від міста компенсації за перевезення пільговиків

48
0

«Укрзалізниця» хоче скасувати приміські потяги, якщо не отримає від міста компенсації за перевезення пільговиків. Про це повідомив міський голова Сергій Сухомлин під час брифінгу, який відбувся 12 червня.

За користування земельними ділянками у 2018 році міський бюджет недоотримає більше ніж 8 млн грн.

«Торік у нас така ж ситуація була, ми виділяли кошти з міського бюджету і частково компенсували. Залізниця запускала потяги. Цього року „Укрзалізницю“ вже не влаштовує півмільйона гривень, які ми вже виділили. Вона вимагає 2,5 млн грн на компенсацію. Але „Укрзалізниця“ забула про те, що при голосуванні депутатами Верховної Ради за бюджет на 2018 рік була внесена правка, за якої бюджет міста не отримав від залізниці суму у 8 млн грн – це податок на землю залізниці.

Це питання стосується не тільки міста Житомира. Ми говорили про це на засіданні Асоціації міст України, під час зустрічі з прем’єр-міністром та міністрами. Володимир Гройсман доручив Міністру інфраструктури розглянути можливість, фактично, взаємозаліку, щоби не створювати напруження. Але у будь-якому випадку – це пільги, які надає держава, і вона ці пільги ніяк не компенсує. Є доручення прем’єр-міністра, я думаю, що міністру потрібно вчасно відпрацювати це. Я думаю, що „Укрзалізниці“ трішки треба знизити свій „апетит“», – розповів міський голова.

Нагадаємо, що деякі маршрутники вже знизили плату по маршруту, яким їздять нові автобуси МАЗ. Про це повідомив міський голова Сергій Сухомлин під час брифінгу, який відбувся 12 червня.