додому Бердичів У Житомирі затримали «на гарячому» із хабарем трьох митників. Фото

У Житомирі затримали «на гарячому» із хабарем трьох митників. Фото

115
0

У п’ятницю, 3 травня 2019 року, під процесуальним керівництвом групи прокурорів прокуратури Житомирської області та Генеральної прокуратури України, слідчими слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань у м. Хмельницькому, за оперативного супроводу співробітників Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ, викрито трьох посадових осіб Житомирської митниці ДФС під час одержання ними неправомірної вигоди.

За даними слідства, начальник митного посту «Житомир-центральний» за попередньою змовою групою осіб, а саме спільно з головним державним інспектором митного посту та заступником начальника відділу Житомирської митниці ДФС створили незаконну схему збагачення, завдяки якій систематично вимагали та отримували гроші від представників підприємств, що надають брокерські послуги.

Гроші митники вимагали за безперешкодне митне оформлення товарів, як експорт так і імпорт, внаслідок чого в цілому отримали кошти на суму 1650 доларів США. Неправомірну вигоду посадовці отримували частинами.

Під час отримання однієї з частин неправомірної вигоди у розмірі 400 доларів США митників затримали в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Наразі проводяться слідчі дії та низка обшуків, зокрема в адміністративній будівлі Житомирської обласної митниці.

Неправомірну вигоду вилучено, усіх трьох, затриманих у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, поміщено в ізолятор тимчасово тримання.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення посадовим особам про підозру у скоєнні злочину за ч. 3 ст. 368 КК України, готуються клопотання про відсторонення від займаних посад та обрання їм запобіжного заходу.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні проводить слідче управління Територіального управління Державного бюро розслідувань у м. Хмельницькому.

Додатково: санкція зазначеної статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Прес-служба прокуратури Житомирської області