додому Бердичів У Житомирі відзначили 100-річчя Української революції 1917 – 1921 років

У Житомирі відзначили 100-річчя Української революції 1917 – 1921 років

81
0

Біля приміщення Краєзнавчого музею у Житомирі, 17 березня, відбулись урочисті заходи присвячені річниці Української революції 1917-1921 років. Відповідно до Указу Президента 2017 рік проголошений Роком Української революції 1917-1921 років.

Під час заходу пролунав гімн України у виконанні естрадного оркестру «Палацу культури» міської ради «Сурми Полісся» та Поліського ансамблю пісні і танцю «Льонок».

«Українська демократична революція, яка розпочалася у березні 1917 року стала переломним моментом української історії. Сьогодні Україна захищаючи територіальну цілісність та суверенітет від російської агресії продовжує боротьбу за незалежність розпочату Українською революцією 100 років тому», – зазначає директор Житомирського обласного краєзнавчого музею Роман Насонов.

Після завершення урочистої частини, житомиряни мали можливість ознайомитись з тематичною виставкою у Житомирському краєзнавчому музеї.

Відзначення річниці спрямоване на вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності, тисячолітньої історії державотворення нашого народу, визнання історичного значення подій, пов’язаних із визвольною боротьбою початку XX століття та утвердженням української державності у формі Української Народної Республіки, Української Держави і Західноукраїнської Народної Республіки та їх значення для відновлення Україною незалежності у 1991 році.

У Бердичеві жодних заходів з відзначення 100-річчя Української революції 1917 – 1921 років не відбувалося.

Довідково. Революція була процесом загальноукраїнським. В усіх регіонах країни розвивався національний рух, створювалися та діяли українські органи влади, політичні партії та громадські інституції, відроджувалися українська культура.

У грудні 1917 року Радянська Росія розпочала збройну агресію проти Української Народної Республіки. Сьогодні, як і 100 років тому, Україна змушена збройно захищати власний цивілізаційний вибір і державний суверенітет від російського агресора. У цій війні слід пам’ятати і не допустити тих прорахунків, які призвели до поразки Української Революції, головним з яких стали внутрішні незгоди в умовах зовнішньої агресії.