додому Бердичів На Бердичівщині вже вдруге відпочивають діти з Донеччини

На Бердичівщині вже вдруге відпочивають діти з Донеччини

112
0

З ініціативи бердичівських волонтерів благодійного фонду допомоги українському війську “Оберіг-26” у село Озадівка в табір “Відкрите серце”на оздоровчий сезон 2017, приїхали 44 дитини та п’ятеро вихователів із села Бахмутське (Артемівського) тепер уже Бахмутського району Донецької області. Серед відпочивальників – діти від 12-ти до 16-ти років, які виявили бажання відпочити та побачити нові місця в Україні. Прибули діти ввечері 19 липня і 2серпня відправилися знову до рідної Донеччини.

Ідея оздоровити дітей з’явилась у волонтерів ще з часів, коли вони познайомились із колективом школи, відвідуючи бердичівських артилеристів у зоні проведення АТО. Втім, втілити її у життя виявилось непросто. Зі слів самих волонтерів, вони побачили байдужість і небажання допомогти зі сторони можновладців різного рівня. Так, маючи досвід минулого року для перевезення дітей погодились купити квитки на поїзд до Києва. Волонтер Ірина Піскун говорить: “Зверталась до усіх перевізників у місті, в адміністрацію. Але допомогти ніхто не схотів, мовляв, це самі лише проблеми”. Тому такими, що розуміють потреби дітей виявилися військові 26 бригади, які зібрали кошти та придбали квитки для дітей на поїзд і виділили автобус для того щоб привезти дітей у «Відкрите серце» в Озадівку, і звісно в зворотньому напрямку також.

Прибувши до Києва діти мали можливість познайомитися з визначними місцями столиці. На додачу – запросили дітей на екскурсію у Межигір’я. А на  Бердичівщині у таборі “Відкрите серце” для гостей з Донеччини вже організували насичену програму.

Найперше, що чекало на дітей зі сходу, – це запрошення у гості від військової частини. Тут діти і дорослі побачили, як живуть солдати, подивились на бойову техніку, скуштували солдатської їжі та отримали можливість постріляти, що стало до вподоби навіть дівчатам.

Табір “Відкрите серце” прийняв дітей зі сходу України безкоштовно. Працює він під патронатом Петра Залізного, котрий і шукає кошти на його утримання. Директор закладу пан Олексій Забєлін каже: сам родом із Горлівки, тому зрадів звістці про приїзд дітей зі сходу вже вдруге. Цього року відпочивальники тут не лише із східних областей, а й з різних куточків Житомирщини. Цей заїзд 130 дітей віком 12 -16 років.

Діти самі обирають, чим зайнятись. А вибір – великий: співи, гра на гітарі, найрізноманітніші спортивні гуртки і обов’язково – англійська мова. На додачу – ще й туризм. Діти мали нагоду побачити вінницькі фонтани. Також відвідали Бердичів ще раз, щоб у пам’яті гостей він лишився містом гостинним і привітним, відбулася зустріч дітей з спортивною легендою України Миколою Пасічником з Одеси. Важким було прощання, і обіцянки один одному наступного літа знову приїхати до Озадівки. Дві неділі як один день промайнули. Будемо сподіватися на зустріч в наступному оздоровчому сезоні.

Молодіжний пастор Олександр Залізний