додому Бердичів У Житомирському обласному перинатальному центрі реконструювали пологове відділення

У Житомирському обласному перинатальному центрі реконструювали пологове відділення

67
0

У Житомирському обласному перинатальному центрі Житомирської обласної ради 12 червня відкрито реконструйоване пологове відділення з індивідуальним пологовими залами. Тут будуть функціонувати 7 пологових залів, операційна та зал для проведення передчасних пологів.

Головний лікар центру Юрій Вайсберг провів коротку екскурсію, показавши шлях, який проходить породілля – від прийомного відділення до післяпологових палат.

Загалом на проведення ремонтних робіт та закупівлю медичного обладнання з обласного бюджету було виділено 1 млн.грн, за рахунок спонсорської допомоги придбано меблі та інше устаткування на суму 320 тис.грн.

Як поінформував Юрій Вайсберг, у центрі завершується впровадження медичної інформаційної системи «Доктро Елекс», яка розроблена для автоматизації ключових позицій роботи закладу: реєстратури, робочого місця лікаря, лабораторії, діагностики, звітності та менеджменту.

«Це місце можна вважати святим – тут за весь час існування закладу народилось понад 52 тисячі діток», – зазначив Володимир Ширма та вкотре наголосив, що медична галузь для депутатського корпусу 7 скликання є пріоритетною.

«Можу вас усіх запевнити, що це не останнє відкриття в обласних медичних закладах. До кінця року ми ще не раз з вами побачимося», – звернувся до присутніх журналістів голова обласної ради.

 Довідково: У рамках реалізації Національного проекту «Нове життя»  в Житомирській області був створений обласний перинатальний центр. 30% всіх пологів області відбувається в центрі, майже кожна третя вагітна області консультується під час вагітності в консультативно-діагностичному блоці закладу.

За час існування обласного перинатального центру, починаючи з 2004 року, в консультативно-діагностичному блоці проконсультовано 478 730 жінок та дітей. Більше половини (61 %) – це жінки із районів області.

В стаціонарі проліковано 66 747 вагітних, роділь, породіль. Проведено 51691 пологи,  народилося 52348 дітей. З загальної кількості народжених дітей 225 – це діти масою 500-999 гр., і 530 дітей масою 1000-1499 гр. Вони потребували висококваліфікованої неонатологічної допомоги із застосуванням сучасного обладнання та медикаментів. Щороку з обласного бюджету виділяються кошти на закупівлю медичних препаратів (сурфактантів) для профілактики дихальних розладів у новонароджених. Виживаність дітей масою 500-1499 гр. складає 87%, що відповідає світовим стандартам.

Особливості діяльності центру:

– перші в Україні організували допомогу новонародженим  відповідно до світових стандартів;

– центр є провідним закладом з впровадження сучасних перинатальних технологій;

– акушерсько-гінекологічна та неонатологічна допомога  здійснюється у згідно з сучасними світовими стандартами та доказовою  медициною;

– перший  в Україні заклад, у якому для лікування новонароджених використовується метод краніоцеребральної гіпотермії.

Надання акушерської і неонатологічної допомоги потребує постійного оновлення обладнання, створення комфортних умов для перебування вагітних, роділь, породіль. Тому упродовж 2017-2018 років проведено ремонт і реконструкцію пологового відділення з індивідуальними пологовими залами.