додому Бердичів У будинку бердичівського волонтера проводили обшук

У будинку бердичівського волонтера проводили обшук

223
0

Волонтерська діяльність справа добра, особливо у такий складний для України час. У нашому місті є кілька організацій, які постійно займаються збором коштів, продуктів, одягу для хлопців, які захищають цілісність нашої держави на Сході. Зрозуміло, що не усім це може подобатись, бо багато людей звикло у всьому шукати якийсь прихований умисел. Подія, яка сталась зранку у неділю, 11 вересня, сколихнула не одну людину у місті, яка займається волонтерською діяльністю.

Уявіть собі ситуацію. Ви маєте будинок у селі, але там проживає ваш старенький родич, якому 73 роки. Проживає, нікого не чіпає, вирощує городину та слідкує за будинком. Іде собі цей дідусь до магазину, повертається, а на подвір’ї у нього кілька чоловіків в цивільній формі щось шукають. Коли ці чоловіки побачили мешканця будинку одразу почали показувати посвідчення працівників правоохоронних органів та рішення Ружинського районного суду, в якому надають дозвіл на проведення обшуку у будинку волонтера. Нагадую, що в будинку проживає саме його родич, а не сам волонтер.

Рішення ж видано на підставі клопотання старшого слідчого Ружинського СВ ВП Бердичівського ВН ГУНП в Житомирській області. Слідчий стверджував у своєму клопотанні, що цей 73-річний чоловік може бути причетний до крадіжки автомобіля в с. Шпичинці Ружинського району. Крадіжка сталась 30 червня цього року вночі. Невідомо, чи проводились якісь слідчі дії по цьому факту, бо саме в цей час, так званий причетний 73-річний дідусь, знаходився на лікуванні у місті Києві.

Чоловік знаходився у будинку один і відмовлявся пускати чоловіків до будинку, адже машину в будинок не так легко затягнути. Ні на подвір’ї, ні у гаражі, звісно автівки не було. Та правоохоронці таки зайшли до будинку і почали щось шукати. Зазирнули у кожне ліжко, перевернули постіль, заглянули навіть у стареньку грубку, на подвір’ї гострим предметом проколювали землю. Мабуть, думали, що автівку закопали.
У самій постанові суду вказано, що зі слів потерпілого, окрім автівки, були викрадені господарські речі з гаража. Окрім того, під час досудового розслідування було встановлено, що окрім одного підозрюваного до злочину може бути причетний і цей самий чоловік 1944 року народження. Із постанови стає зрозуміло, що на цього чоловіка вказав сам потерпілий. Хоча сам потерпілий не може навіть вказати точний час пограбування.

Висновки, на скільки правомірними є дії правоохоронців, робити тепер юристам, до яких буде звертатись волонтер. Але власника будинку обурило, чому не викликали власника будинку чи не дочекались того, хто там мешкає. Чому правоохоронці зайшли на територію без дозволу. Але найголовніше питання, що саме вони там шукали?